Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Visual Basic
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak Ö-Z
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fene má:D

A hozzászólást Atesz88 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.01.16. 10:22-kor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megint:D

A hozzászólást Atesz88 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.01.16. 10:22-kor.
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarsz ebből az utolsó 6 hsz-ből egyet csinálni? Van törlés és szerkesztés gomb! Evil or Very Mad (Csak, mert elvesztettem a fonalat.)

Megcsinálhatom őket, de majd úgy, hogy naponta 3-4-et és csak a codebehind, tehát a design rész nem lesz benne. Gondolom controlokat már csak tud mindenki egy formra pakolni. Very Happy
Vissza az elejére
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jajjjjj

Vissza az elejére
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na most növeltem a fórum hozzászólásokat rendesen:D

A hozzászólást Atesz88 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2009.01.16. 10:23-kor.
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez így követhetetlen. Teli floddoltad az egészet. Szerintem valahogy töröltesd ki (akár modival) és foglald össze 1-ben! Evil or Very Mad

Legyen olyan rendezett és előrelátó egy hsz, mint, ahogy egy programot kell megírni. Wink
Vissza az elejére
Pepe22
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Robi írta:
Ez így követhetetlen. Teli floddoltad az egészet. Szerintem valahogy töröltesd ki (akár modival) és foglald össze 1-ben! Evil or Very Mad

Legyen olyan rendezett és előrelátó egy hsz, mint, ahogy egy programot kell megírni. Wink

Robi pls 2005-ös verzióban írd meg a progikat:/. Kül nem tom megnyitni őket + vizsgán is 2005ös van.
Előre is köszi.
Vissza az elejére
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol a píbe van a törlés gomb?:D egyébként a legelső hozzászólás már jó...1-től 14ig szépen megvan pár! KÖszönet! És sorry a pofátlan kinézetért:S
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pepe22 írta:
Robi írta:

Robi pls 2005-ös verzióban írd meg a progikat:/. Kül nem tom megnyitni őket + vizsgán is 2005ös van.
Előre is köszi.

Az a helyzet, hogy már évek óta VS 2008 van és lassan a 2010 is kijön. Ettől függetlenül lehet régebbi VB progit írni, mivel a CLR visszafelé kompatibilis, csak vigyáznom kell, hogy ne legyen túl új a szintaxis. Izomból solution-t nem fogok kitenni.

A feladatokon felbuzdulva elhatároztam, hogy csinálok egy weboldalt, ahol lennének prog példák kidolgozva: VB.NET, C#, C/C++, JAVA nyelveken.

Ezt nem azért csinálom, hogy copy-paste a vizsgán ezt kell használni. Ez csak útmutató, tanulság, hogy így is meg lehet oldani, de a vizsgán saját implementáció legyen !

Ezt gyakorlás, szórakozásképpen csinálnám tök ingyen. Razz

(Törlést lánc szerűen lehetett volna visszafelé csinálni. Jobb felső sarok.) Laughing
Vissza az elejére
Ivory
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009.01.16. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na voltam én is vizsgázni, még szerdán... Kettes lett Smile Erősen félkész állapotban lett osztályozva, de ennyit tudtam belőle kihozni... még ha ülök rajta egy fél napot akkor talán egy picit több is lehetett volna de örültem hogy görbül.
A Tanár Úr tényleg nagyon rendes és segítőkész!

Az én feladatom nagyjából így nézett ki: Formra fel kellett tenni egy Listboxot és egy MaskedTextBoxot, 2 buttont (Felvesz, Kilépés) és két Labelt. Rendszámot kellett a maskedtextboxba írni, be kellett állítani hogy csak akkor lehessen a Listboxba átmásolni hogyha az egy rendes rendszám volt, tehát ha egy karakter hiányzott belőle vagy nem rendesen volt kitöltve akkor hibaüzenetet írjon ki. Átvitel után kérdezze meg hogy akarok e másik rendszámot adni. Az egyik labelnek a felvitt rendszámok számát, a másiknak a két utolsó rendszámot kellett tartalmaznia. Nagyjából ennyi volt..
Könyvet nézzétek át nagyon, mert abban benne van ez a rendszámos feladat, noha nem ugyanez, de támpontnak mindenképp jó.

Na kalappal!Very Happy
Vissza az elejére
Atesz88
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 00:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon barátságos a weboldalad! Rem szép sorban gyarapodni fognak a vizsgás példák megoldásai! Ezer köszönet érte!
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atesz88 írta:
Nagyon barátságos a weboldalad! Rem szép sorban gyarapodni fognak a vizsgás példák megoldásai! Ezer köszönet érte!

Razz Vadászom a vizsgakérdéseket, beadandókat stb. Ahogy tudom dolgozom ki őket. Ezeken felül még saját esettanulmányokat, meg egyéb nyalánkságokat is rakok fel.
Vissza az elejére
ady19
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm, én is most akadtam a weboldalad linkjére, nagyon jónak tünik, főleg hogy most Visual Basicból kell a héten vizsgáznom, következő félévben pedig java-ból.... Confused Gratula az oldalhoz, szép kezdeményezés a részedről! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ivory
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jajajaja, nagyon klassz, csak így tovább! Én hülye fejjel felvettem java2-t de nem fogok már idén belőle levizsgázni, annyira meg nem vágom hogy egy hét h alatt megtanuljam:P ha már egy tárgyfelvételt elherdáltam, akkor az ingyen vizsgákat megtartom későbbre..RazzVery Happy tavaly java1-et helyeztem előtérbe és annak köszönhetően alig lett meg pár akkori vizsgám, na most idén fordítva csináltam.. idei tárgyakból már csak egy nincs meg...(az a fránya infókommunikáció:@) na de ez már más téma...
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ivory írta:
jajajaja, nagyon klassz, csak így tovább! Én hülye fejjel felvettem java2-t de nem fogok már idén belőle levizsgázni, annyira meg nem vágom hogy egy hét h alatt megtanuljam:P ha már egy tárgyfelvételt elherdáltam, akkor az ingyen vizsgákat megtartom későbbre..RazzVery Happy tavaly java1-et helyeztem előtérbe és annak köszönhetően alig lett meg pár akkori vizsgám, na most idén fordítva csináltam.. idei tárgyakból már csak egy nincs meg...(az a fránya infókommunikáció:@) na de ez már más téma...

Ha jól tudom Java I-II vel kezdődik a móka. Ezt kell nagyon bevágni, onnantól a többi már nem nehéz. OOP a lényege mindnek. Sokan viszont halasztják és így akarják a többit is lerakni. Ez olyan, mintha valaki úgy akarna forma1-es autót vezetni, hogy még személyautót se vezetett soha.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak Ö-Z Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.