Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Visual Basic
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak Ö-Z
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
grüni
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.02.12. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello köszi szépen így végre megvan a program

üdv grüni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

grüni írta:
Hello köszi szépen így végre megvan a program

üdv grüni

szívesen. Razz

Kód:

___
                                                       .~))>>
                                                      .~)>>
                                                    .~))))>>>
                                                  .~))>>             ___
                                                .~))>>)))>>      .-~))>> 
                                              .~)))))>>       .-~))>>)>
                                            .~)))>>))))>>  .-~)>>)>
                        )                 .~))>>))))>>  .-~)))))>>)>
                     ( )@@*)             //)>))))))  .-~))))>>)>
                   ).@(@@               //))>>))) .-~))>>)))))>>)>
                 (( @.@).              //))))) .-~)>>)))))>>)>
               ))  )@@*.@@ )          //)>))) //))))))>>))))>>)>
            ((  ((@@@.@@             |/))))) //)))))>>)))>>)>
           )) @@*. )@@ )   (_(-b  |))>)) //)))>>)))))))>>)>
         (( @@@(.@(@ .    _/`-`  ~|b |>))) //)>>)))))))>>)>
          )* @@@ )@*     (@) (@)  /b|))) //))))))>>))))>>
        (( @. )@( @ .   _/       /  b)) //))>>)))))>>>_._
         )@@ (@@*)@@.  (6,   6) / ^  b)//))))))>>)))>>   ~~-.
      ( @jgs@@. @@@.*@_ ~^~^~, /  ^  b/)>>))))>>      _.     `,
       ((@@ @@@*.(@@ .   ^^^/' (  ^   b)))>>        .'         `,
        ((@@).*@@ )@ )    `-'   ((   ^  ~)_          /             `,
          (@@. (@@ ).           (((   ^    `        |               `.
            (*.@*              / ((((                      .         `.
                              /   (((((          _.-~     Y,         ;
                             /   / ((((((     .-~   _.`" _.-~`,       ;
                            /   /   `(((((()    )    (((((~      `,     ;
                          _/  _/      `"""/   /'                  ;     ;
                      _.-~_.-~           /  /'                _.-~   _.'
                    ((((~~              / /'              _.-~ __.--~
                                       ((((          __.-~ _.-~
                                                   .'   .~~
                                                   :    ,'
                                                   ~~~~~
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha jól tévedek, amiktől itt beszéltek már nem biztos, hogy aktuális.
Idén márciusban voltam gyakorlaton amit az a tanárnő tartott aki a könyvet is írta.Demeter M Ibolya.Ő fog vizsgáztatni is. Kérdeztem mi lesz vizsgán, azt mondta valami hasonló mint ami a könyvben is van. 600 oldal, kösz. A könyvet a vizsgán nem lehet használni, kösz megint.
Ha valakinek van/lesz valami konkrét tapasztalata a tárgyal kapcsolatban, jó lenne ha leírná.
Köszönöm.
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez nem aktuális valóban. Jelen pillanatban VB.NET 9 van VS 2008-ban, illetőleg VB.NET 10 VS 2010 CTP-ben.

Gondolom VB.NET 9-ből lesz a vizsga.

Amúgy angol vizsgán hasonlóan éreztem magam,mint most kb te. Van több millió angol szó (szininímák, alakok stb), nekem abból csak pár tucatot kell a vizsgán tudni. Nem ügy. Very Happy

Pontosan melyik könyvről van szó?
http://www.libri.hu/hu/konyvek/szamitastechnika_internet/programozas_fejlesztes/altalanos/visual_studio_2005_2008

Ha a vizsgán abszolút semmit nem lehet használni az szar ügy. Én is folyamatosan puskázom a microsoft oldalán a doksit, mert ezt az egész .NET-et képtelenség fejből tudni. (még a fejlesztői se tudják!) Na meg saját kódbázis aranyat ér.

Elvileg ez a tételsor van.Ennek nagy részét a blogomban már kidolgoztam. Az, hogy ebből egy átlag ember mennyit ért az más kérdés.

Atesz88 írta:
Látom vannak itt akik vágják:) Akkor adok egy kis feladatot...kis utánajárásom szerint eddig ennyi példát szedtek össze:
1. nyissom meg egy txt fájlt egy richtextbox controll ba, aztán valamit színezni kellett a szövegen, majd elmenteni a szöveget ismét egy txt be

2. kellett egy textboxot és 2 controlboxot felrakni a formra, az egyik controlboxban betűtípusokat lehett választani a textboxban levő szöveghez, a másikban pedig betűméretet

3. aztán volt egy olyan is, hogy egy képet kellett elhelyezni, és hogyha futási időben változtattam a form méretét, akkor a kép mindig látszódott, középen

4. volt még olyan is, hogy képet helyezzél el a formon, ne lehessen látni a form felső menü részét, és mindenféle igazításokat kellett elvégezni, nyomógombokkal kellett ellátni, amik változtatták a kép helyzetetét

5. HU,FEL KELLET TENNI 2 LABELT,1BE BE KELLETT IRNI H SZERETEM A VISUAL BASICET,SZÖVEGSZIN,BETÜTIPUSSZÖVEGHÁTTÉR ILYENEKET BEÁLLITANI,BEÁLLITANI H AKÁRMILYEN MÉRETÜ AZ ABLAK a label középen marad, a másik labelböl ki kellett venni a szöveget,megcsinálni h egy csik legyen,ami az ablak szélétöl mindkét oldalt 10 képpontnyira van,és igazodik a nagysága, a másik labelböl ki kellett venni a szöveget,megcsinálni h egy csik legyen,ami az ablak szélétöl mindkét oldalt 10 képpontnyira van,és igazodik a nagysága

6. Én a 6-ost húztam ami nagyjából így nézett ki: A Formra fel kellett tenni egy TextBox-ot (többsoros, ScrollBarokkal, sortörés nélkül), valamint két ComboBox-ot. Az egyik ComboBox-ban legyenek azok a betűtípusok, amikből van normál (Regular) stílus, a másikban betűméretek legyenek. A TextBox szövegének a kiválasztott betűtípus- és méretben kell megjelennie, az alapértelmezés Arial 10-es. Betűtípust csak a listából lehessen választani, a méretet be is lehessen írni.

7 . az RGB-s színkeverős példát húzta

7. hogy két ListBox között kellett pakolgatni (adott indexre beszúrni, onnan törölni),

8. 3 cellás TableLayoutPanel bele label-k, piros zöld kék háttérszinnel.
Textbox bármiylen szöveggel, checkbox elötér háttér felirattal
Ha valamelyik Labelre kattintunka textbox előtér vagy háttér szine változzon
meg aszerint hogy a checkbox be va ne jelölve és mi a neve (elötér vagy háttér)
ha azonos elötér és hatter van akkor kerdezzen ra és csak ok megnyomása esetán engedje
A 3 cimke clickjét közös eseménykezelőbe

9. Egy label, amelyik induláskor 3D-s lesz(kódból) a mértét is kódból kellett megadni, de ezzel nem akartam már foglalkozni, szövege Előtér(erre már nem emlékszem)
alatta 3 csúszka, amivel az RGB színek mennyiségét állítjuk be, a csúszkák előtt egy-egy textbox, ami nem szerkeszthető, viszont a hátterében a csúszka által beállított színt jeleníti meg.
valamint legyen egy checkbox, amivel beállítható, hogy a label előterét(felirat) vagy hátterét változtatod meg.

10. Futási időben töltsön fel egy rendezett és egy rendezetlen listát 7-7 virágnévvel.Legyen egy Felvesz nevű nyomógomb amivel egy újabb virágnevet tudunk hozzáadni a listához(mind a kettőhöz).Legyen egy Beszúr nevű nyomógomb is,amivel a bekért helyre tudjuk beszúrni az újabb virágnevet(itt is mind a két listát kell hogy érintse a változás)
Public Class Form1

11. Hozzon létre egy Labelt a Form közepén, amelybe írja bele hogy : ?szeretem a visual basicet?.
Legyen fehér hátterű, Blue Violet betűszínű, és 14 es betűméretű. Mikor ez megvan hozzon létre egy fekete csíkot (label2 háttere legyen fekete) ami a szöveg alatti és a Form ablak alja közt lévő területet felezi. A Fekete csík magassága akkora legyen, mint a szöveges Label magasságának a fele, és a csíkot vízszintesen ne lehessen elmozdítani. A csík a képernyő jobb és bal oldalától 10 képponttal beljebb legyen. Hozzon létre egy gombot | Eltüntet/Megmutat | névvel, és ezt írja meg a fekete csíkra, tehát kattintásra eltűnjön, és újra láthatóvá váljon a csík. A gomb jobb oldaról és alulról 30-30 képpont távolságra legyen a Formtól. A csíkra, szöveges labelre, és a gombra írja meg azt az eljárást, mellyel a Form futtatásánál való kicsinyítés és nagyítás esetében is ez a 3 dolog mindig a képernyőn maradjon, tehát mozogjon a kicsinyítéssel és a nagyítással együtt.

12. tegyen fel egy maskedTextboxot (maskot kell rátenni, hogy csak 0 > LLL , karaktereket engedjen berakni!) és két labelt, egy maskedTextboxba ha beírjuk a ***-*** helyre rendszámot (ami max 7 karakter lehet) vegye fel egy Listboxba ahol előre beállítjuk a feladat kérése szerint, hogy legyen alfabetikusan rendezve! Ha nincs érték megadva és felakarom venni adjon hibaüzenetet, hogy üreset nem lehet felvenni! Ha felvettem a rendszámot szintén adjon üzenetet, hogy kívánok e újabb rendszámot bevenni (igen válasz estén kijelöli a kurzor a maskedtextboxot) (nem válasz esetén letilja a button1 (aminek a neve legyen ?felvesz?) gomb nyomhatóságát, és persze kell egy kilépés gomb, kódja hogy lépjen ki! ezt én húztam. de itthon már megtudtam csinálni:)

13.dik tétel:Tegyen fel egy richtextboxot és mellé 2 gombot.Az elsővel nyissa meg a proba.txt-t amia richtextboxban jelenlen meg pirosan és 15-ös betűmérettel.A második gombal mentsel el a változtatott tartalmat rtf-ben

14egy textboxot négysoros verssel feltölteni, multiline, és scrollbar kellett, hogy a nagyobb betűméretnél ne törjön meg a sor. Két combobox, amikkel a betűméretet, és típust lehet váltosztatni a textbox textjére alkalmazva. A betűméretbe kézzel is lehet bevinni, de ugye csak számot -> bolondvédelem (mindenkinek ajánlom megtanulni, aki még nem tudja, sok feladathoz kell, és nem nehéz). A típusokat a windows által használatos típusokkal kellett feltölteni, ahol a regular style elérhető. És persze egy bezár gomb. Alapvetően annyira nem nagy ördöngősség (igaz csak 2es lett, de ez a nagyszerű Microsoft termékeknek is köszönhető, lefagyott Sad ). Másfél órát simán enged kódolni, ennyi elegendő is szerintem. Ja az alap kiválasztás Arial 10

Ha vki úgyérzi, a legfontosabb forráskodokat beírhatja majd:) Köszi mindenki nevében Smile
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kösz, igen az az a könyv.
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akos11 írta:
Kösz, igen az az a könyv.

Annak, ha jól sejtem harmada Visual Studio, harmada C#, harmada meg VB.NET és gondolom winforms-ra épül az egész. Megnézem a tartalom jegyzéket, ha valahol van ilyen és tudok rá mondani valamit.

Ablakozós progival kell kipróbálni a kontrolok elhelyezését és programozását. Hogy kell feltöltneni egy comboBox-ot, hogy változik egy kontrol színe stb. A legtöbb egy kaptafára épül, mert ezeknek közös őse van.

Ezenfelül a VB.NET szintaxist kell bevágni, az meg izlés kérdése, hogy kinek milyen nehéz. (nekem az, utálom)
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tanár inkább a basic-et preferálja, de ha valaki c-ben nyomja, azt is elfogadja.
Negyedik második félévében nagyon jólesik ez a megpróbáltatás. A szakdogámat írom jelenleg, idáig úgy érezem fél lábbal már kint vagyok a suliból. Már kevésbé érzem úgy Confused
.net-el szerintem nem kell foglalkozni(asszem)
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a könyvet. Ez egy teljesen a nulláról alapozó valami.
1-3 fejezet kb egy hétvége alatt megvan, csak nyomogatni kell a Visual Studio 2008-at. Elvileg aktív diákként neked jár a professional licensz is!? Ha nincs, akkor express.

4. fejezet, amit nagyon be kell vágni.

5-7 szorgalmi, de nem lényeges

8. fejezetben van gondlom a VB.NET és C# szintaxis ömlesztve. Ha már programoztál valaha, akkor sok újdonság nem lesz benne.

9-10 szintén nem égető ehhez a vizsgához.

Annyira nem vészes ez. Cool
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok én örülök neki, legyen úgy Very Happy
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akos11 írta:
.net-el szerintem nem kell foglalkozni(asszem)

.NET nélkül már egy üres ablakot se tudsz megjeleníteni (Vista-ban meg pláne nem), sőt, semmit se, legalábbis, ha a könyvben lévő dolgokat kell tudni. Ez sok mindent leegyszerűsít, csak győzzed tanulni. Vagy a .NET, vagy a Java, amivel biztos, hogy fogsz találni munkát. C-ben már egyre kevésbé.

Ne tudd meg mekkora harc volt a cégnél, hogy a VB helyett C# legyen a mainstream. Szerencsére már belátták, hogy a C# a .NEt igazi nyelve. Cool
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja biztos, nem vágom ezt annyira,
egyébként a szakdogámat javaban írom.
Az mondjuk valamennyire megalapoztuk itt, 4 tantárgy alatt ragadt az emberre más is a koszon kívűl Smile
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akos11 írta:
ja biztos, nem vágom ezt annyira,
egyébként a szakdogámat javaban írom.
Az mondjuk valamennyire megalapoztuk itt, 4 tantárgy alatt ragadt az emberre más is a koszon kívűl Smile

Akkor annyira nehéz dolgod nincs. A Java hasonló a .NET-hez. Ez is egy platform ugyanúgy, csak itt nagyobb az OS integráció. A Vista grafikus rendszere (Aero-WPF) színtiszta .NET és marha gyors.

Nyelvileg ugyanúgy ciklusok vannak, metódusok, paraméterek stb, csak szokni kell ezt a gyík pascal szerű szintaxist. Very Happy
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Netbeans-ből kellett volna egy ilyen tantárgy, mit a VB. Az rárakta volna a Java -ra a koronát.
És nem kéne a netbeans.org-on tutorialokat bújnom.
Túl sokat akarok.
Vissza az elejére
Robi
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2009.04.08. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akos11 írta:
Netbeans-ből kellett volna egy ilyen tantárgy, mit a VB. Az rárakta volna a Java -ra a koronát.
És nem kéne a netbeans.org-on tutorialokat bújnom.
Túl sokat akarok.

Java meg a Netbeans mögött nincs olyan cég, mint az MS. A Sun-nak nem ez az elsődleges bevételi forrása. Számomra rejtély, hogy a GDF-en mitől lett az a favorit. Az meg már poénszámba megy és a blogomat olvasva valószínű mindenki nevetőgörcsöt kap, hogy szerintük a C# elavult. Very Happy

Egyik ismerősöm Java programozó, de hobbi szinten mégis C# .NET-ben fejleszt 3D demoscene-ket. Szerinte a Java és a fejlesztő eszközei fapadosak a másikhoz viszonyítva.

Én abba ütköztem rögtön elsőre, hogy pl callback pattern. Lehet, hogy van már normális event rendszer a java-ban, de ez akkor is elég gagyi megoldás volt. Sok ilyen van és annyira nem nyomják, mint a .NET-et, amit napi több órás tanulással is alig birok követni. Embarassed
Vissza az elejére
akos11
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2009.04.09. 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A javaban nekem az tetszik, hogy platform független. Ki tudja mit hoz a jövő az OS harcban. Én minden további nélkül elhiszem neked egyébként, hogy munka szempontjából a visual c# még lehet még hasznosabb, mint a java. A kritikám csak annak szólt, hogy ez nincs fölépítve az elejétől. Lehetett volna vinni, még egy visual c# vonalat is frankón felépítve logikusan több tantárgyon keresztül. A 4 évbe lazán belefért volna. Asszem mindenki gondolkodás nélkül el tudna kezdeni felsorolni tantárgyakat, amiknek semmi értelme nem volt.
Szerintem talán Angster Erzsébet miatt volt java. De ez csak tipp.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak Ö-Z Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
9 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.