Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Weblapkészítés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.05.01. 00:39    Hozzászólás témája: Weblapkészítés Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintetek a suliban mennyire lehet megismerkedni ezzel a témával? Vagy hogy érdemes elkezdeni? Honnan lehet infókat szerezni hozzá? Stb, stb...

Ki hogy kezdte?
Vélemények?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.05.01. 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat asszem van php tantargy de nemtom mikor lesz, masodeves vagyok de nekem meg nincs, majd 3dikban talan, remelem.

Egyebkent meg Dreamweaver UltraDev-vel eleg jol lehet varazsolgatni mindenfelet kezdoknek is 0 tudassal, enis csinaltam egyet ha erdekel valakit:

www.swisswoll.uw.hu

Bar ez csak statikus oldal semmi adatbazis semmi animacio (vagyis csak a beepitett gombok), de hozza kell tegyem hogy egy ejszaka dobtam ossze 0 azaz semmi , nuku weblapos tudassal.
(Egyebkent varom a velemenyeteket, lehet fikazni is nyugodtan a lappal kapcsolatban, mindenkit meghallgatok)

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.05.01. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Én most végzek. Volt PHP tantárgy a legutolsó félévben, fakultatív.
De a PHP-n nem weblapszerkesztést tanul az ember, sőt, a PHP a már meglévő HTML tudásra támaszkodik. Szerintem érdemes könyvből tanulni. És a könyv mindig kéznél van, amikor szükség van rá.
Mindent összefoglalva a Gábor Dénesen NEM tanítják rendesen a weblap szerkesztést, magadnak kell utánajárnod.

MaZsola, az a honlap tényleg picit kezdetleges. Nem azt mondom, hogy én nagyon értenék a weblap tervezéshez, de azt javaslom, nézz meg néhány hasonló oldalt akár úgy, hogy rákeresel a neten. És ami szimpatikus, azt egyszerűen másold le, módosítsd úgy, hogy Neked megfeleljen. Persze nem szép dolog a plagizálás, de azt hiszem ha nem ért az ember a HTML-hez, és weblapot kell tervezzen, akkor ez egy gyors megoldás.

Üdv,
Inner Voice
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.05.01. 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szedd le a DC-ről a dreamwaver -t van egy designe és egy programmer rész. Designe részben szerintem 0 tudással össze lehet dobni egy széép honlapot. Asztán nézegetheted a kódot is. Shock Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.05.02. 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

multimédia szakon van multimédia rendszerek... tantárgy, abból áll az egész h összedobsz egy gagyerák lapot direkte MS frontpage-ben egy 5ösért

van internet alapú alkalmazás fejlesztés, ott elvileg már minimális js-t asp-t is tanulhatnál, ha jó gyaxis tanárt fogsz ki
ha nem jót fogsz ki (tahát úgy jársz mint én) akkor nem fox asp-t tanulni mert a tanár elba***a az időt a lúzerek babusgatásával akik nem tudják lemásolni a 10 soros html+js-kódot a tábláról
de a tanár is domborít rendesen mert fél órába telik neki mire megtalálja h hiányzik egy idézőjel vagy kacsacsőr Very Happy

tehát jobban jársz ha autodidakta módon sajátítod el, ha érdekel

tudod, Gugli a barátunk Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.05.04. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem vettem fel a php-t, mert lecsúsztam róla a határidővel .. úgy érzem, hogy php-nél gyakorolni kell, meg a haverok egy bizonyos "Black Book"-ra esküsznek, ezt így lehet kérni, így ismerik

ami nem árt: egy szerver, ahol lehet tesztelni, vagy php futtatási leehtőség a gépeden, plussz sok anyázás, amíg rájössz mindenre, és jó hibakeresés, mert nekem fél órámba telik megtalálni egy apró hibát a saját magam által írt kódban Razz

a design: ismeritek a véleményem, semmi cicomázás, bár elismerem sokszor egy megrendelő kifejezetten ilyen honlapot szeretne (bár ezeken a tartalom kevésbé fontos, inkább az image...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.05.04. 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem volt szerencsém olyan megrendelőhöz...
Bár csak adat feltöltést csináltam, de odajött, hogy miért pont ezt a betűtípust választottam, emez miért nem dőlt amaz miért nem kicsit nagyobb, meg van-e valami pirosabb szín stb... a faXom tele lett vele..
Vissza az elejére
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.05.04. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kezd eltűnni a kezdeti kevés kis önbizalmam. Rolling Eyes
Valami könyvet (na nem GDF-est) érdemes nézni hozzá?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.05.04. 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mondtam, ott a Black book, az a biblia Razz

amúgy meg csinálni kell, és gyakorolni (ha java-t tanultál, akkor könyebben megy)
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 02:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értettem!

Már próbálkozom a FrontPage-el és a Dreamweaver-rel.
(Utobbi jobban tetszik).

A Java tanulásról meg csak annyit, hogy még nem vagyok Neo, aki már csak a Mátrixot látja. Wink
De igyexem!!!
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja a dreamweaver az sokkal jobb...

azt tudja valaki hogy miert nem tanuljuk javabol az internetes alkalmazasfejlesztest?? eppen ez a lenyege a javanak...nem? es pont kihagyta a konyvbol az angstererzsebet merthogy szerinte vannak fonotsabb dolgok is szerinte...najo aztis leirta hogy nem referenciakonyv de azert errol illet volna valami szot ejteni hogy megis hogy alljon hozza az ember.
Valakinek valami otlete, fogalma hogy lehet javaval internetes cuccokat csinalni? valami konyv esetleg?

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MaZsola írta:
[...]
azt tudja valaki hogy miert nem tanuljuk javabol az internetes alkalmazasfejlesztest??

Szerintem azért nem, mert maga az inzernetes alkalmazásfejlesztés egy eléggé nagy téma. A legtöbb hallgató, mire a Java vizsgákhoz elért, még azt sem tudja, hogy a webes alkalmazásfejlesztést eszik-e, vagy isszák.
Nálunk is csak a következő évben volt ez a tárgy, és ráadásul nem ért sz*rt sem. És akkor még finoman fogalmazok: a tanár gyakorlati órákon ASP .NET-et mutogatott, de abból szerintem senki nem tudott felfogni semmit. A másik dolog, hogy ez a tárgy szerintem nem csak kifejezetten az ASP .NET-tel kéne foglalkozzon. Neutral
(És akkor a Projekirányítási szoftverEKről nem is szóltam, ott meg csak Microsoft Projekt van. :D

MaZsola írta:
eppen ez a lenyege a javanak...nem?

Azt kell, hogy mondjam: tévedsz. A Java-nak a lényege a platformfüggetlenség, objektumorientáltság, biztonság. Az internetes alkalmazásfejlesztésnek a Java is csak egy része, de nem nagyobb része, mint mondjuk a PHP, az ASP, vagy a PERL.

MaZsola írta:
es pont kihagyta a konyvbol az angstererzsebet merthogy szerinte vannak fonotsabb dolgok is szerinte...

Így van, vannak fontosabb dolgok is. A könyv, illetve a tárgy célja nem az, hogy széleskörű ismereteket szerezz a Java-ban, hanem az, hogy betekintést nyújtson a nyelv lehetőségeibe. Ha a téma továbbra is érdekel, akkor magadnak kell megszerezned a további ismereteket.

MaZsola írta:
Valakinek valami otlete, fogalma hogy lehet javaval internetes cuccokat csinalni? valami konyv esetleg?

Pontosan mire gondolsz? Appleteket akarsz irogatni, mint mondjuk egy webes chat? Vagy dinamikusan generált weboldalakat (JSP, JavaServer Pages), mint amit mondjuk PHP-val is lehet csinálni? Mert a kettő erősen eltérő terület. Ha az utóbbit, akkor engedd meg, hogy inkább a PHP-t javasoljam Neked. Hogy miért? Azért, mert szerintem a Java meglehetősen lassú, ha sok kérést kell feldolgoznia, ezért nagy mennyiségű adat feldolgozásához nem ajánlják. Nagy cégeknél ez úgy működik, hogy van egy web szerver, amit az internet felől elérsz. Ez a szerver bizonyos - jól meghatározott - kéréseket továbbít egy belső Java-s webszerverhez, de a többit ő maga szolgálja ki. Ebből persze a felhasználó semmit nem vesz észre, úgy van megcsinálva.

Tehát ha internetes alkalmazás fejlesztés, akkor kezdd a PHP-val, hogy legyen egy kis alap, amire építkezhetsz. A PHP ingyenes is, és a legtöbb ingyenes tárhelyszolgáltató lehetőséget biztosít PHP kódok futtatására a szerverükön. (Ehhez persze rögtön hozzá kell csapni azt is, hogy biztonsági okokból jónéhány funkció tiltott, tehát érdemes inkább feltenni magdnak egy webszervert a gépedre (Apache 2.x + PHP4 szerintem korrekt), vagy kérni egy ismerőstől accountot, aki szerver admin valahol.

Én két könyvet tudok a témában javasolni, az egyik a Tanuljuk meg a PHP használatát 24 óra alatt, a másik pedig a nagy PHP Fekete könyv.

Üdv,
Inner Voice
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

appletekre gondoltam,

azt hogy az internet a lenyege azt ugy ertettem hogy az is...pl a platformfugetlkensegbol kovetkezik az hogy interneten jol alkalmazhato, de mind1 ertem mit mondasz.

A tobbi tippet koszi Wink

- Robert Sewell
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

haver programozó, most megy át egy nagy céghez
már 4-5 éves gyakorlata van .. ő úgy látja, és én is úgy kezdem, hogy a nagy cégek már mind a .NET-es technológiát használja, szóval érdemes erre rágyúrni, aki ilyen területen akar maradni, de a java az egy alapdolog, mint annak idején a pascal..

nagy cégek alatt az rt-ket értem, akik nem tízmilliós projekteken, hanem több milliárdos fejlesztésekben vesznek részt
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.05.05. 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mazsola:

http://www.appservnetwork.com/

php-apache-mysql-phpmyadmin windóz alá

php-tanulásához tökéletesen megfelel, nem kell ingyenes szolgáltatók között keresgélni kinél mit lehet mit nem lehet, felrakod és megy
na jó van pár dolog amit lehet át kell írni php.iniben meg httpd.confban h tökéletesen megfeleljen az igényeidnek de Gugli még mindig a barátunk, na meg ott van a dokumentáció is

persze ha akarod külön külön is felpakolgathatod őket, ahogy jól esik

az angster könyv ahogy mondtad nem pont java referencia, leginkább arra szánta a szerző h bevezesse a hallgatókat az objektumorientált programozás világába
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.