Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JAVA II -Programozás Technológia gyakorlat
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak A-O
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Csaba
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.02.25. 10:22    Hozzászólás témája: JAVA II -Programozás Technológia gyakorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Van valakinek információja a JAVA II gyakorlati vízsgáról, mert a tantárgyiban az van, hogy egy képernyőtervet kell elkészíteni és csak akkor foghatsz hozzá a programhoz. Viszont valakitől azt hallottam, hogy eseménydiagram is kell, az meg nem lenne túl jó. Evil or Very Mad
Volt valaki mostanában vizsgázni, mi volt Question Question Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ton
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004.02.25. 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Nem voltam meg vizsgazni, de arra keszulok eppen.
a jo hir az hogy nem kell egyuttmukodesi diagram, csak
a kepernyoterv + UML paros. Ha ez megvan kezdhetsz kodolni.
Az AI honlaprol ajanlom figyelmedbe a gyakorlati peldak letolteset,
olyanok varhatok.
Valamint ha viszonylag kezdo programozo vagy (ahogy en), akkor
a gyakorlatokra erdemes bejarni...
amire en jarok, pentekenkent van delelott es a 4/10 alkalom lesz a kovetkezo.

Udv

Ton
Vissza az elejére
synch
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.02.26. 11:08    Hozzászólás témája: Re: JAVA II -Programozás Technológia gyakorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

szia,

én 2 hete voltam vizsgázni, teljesen olyan volt, mint a tantárgyi útmutatóban:

1. teszt (erre nem volt szigorú időkorlát)
2. terv: képernyő + UML (max. 1/2 óra)
3. programozás

rajtam kívül mindneki elbukott már a tesztnél, pedig nem olyan vészes.
egyedül az adatszerkezetes kérdések kicsit szívatósak.

a prog. feladat, nem volt túl bonyolult, viszont elég sok minden volt benne:
- 3 fajta eseménykezelő
- szinte az összes swing elem

üdv.: zsolt

Csaba írta:
Van valakinek információja a JAVA II gyakorlati vízsgáról, mert a tantárgyiban az van, hogy egy képernyőtervet kell elkészíteni és csak akkor foghatsz hozzá a programhoz. Viszont valakitől azt hallottam, hogy eseménydiagram is kell, az meg nem lenne túl jó. Evil or Very Mad
Volt valaki mostanában vizsgázni, mi volt Question Question Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csaba
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.02.26. 11:19    Hozzászólás témája: Thanks Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infókat :)

synch:
A teszt az elméleti vizsgát jelenti? Mert én azt már külön vizsgaidőpontban leraktam.
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.26. 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csak hogy pontosítsunk a dolgokon:
teszt = elméleti vizsga ?
az elméleti vizsgán asszem 25 kérdésből álló X-elgetős teszt van, mindegyik kérdésre 4 lehetséges válasszal
a gyakorlati vizsgán is ilyen tesztet kell kitölteni?
esetleg ha megvan az elméleti jegyem akkor nekem is meg kell csinálnom a tesztet

az infókat előre is köszi, elsősorban synchnek mert ő jár gykorlatra per pill (ha jól vettem ki a szavaiból :) )
Vissza az elejére
synch
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.02.27. 12:40    Hozzászólás témája: Re: Thanks Hozzászólás az előzmény idézésével

a teszt az elméleti vizsga, nekem egyben volt az elmélet + gyak, egy vizsgán. az elmélet volt a beugró.

én MI távra járok, lehet, hogy máshol külön van?

Csaba írta:
Köszi az infókat :)

synch:
A teszt az elméleti vizsgát jelenti? Mert én azt már külön vizsgaidőpontban leraktam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csaba
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.02.27. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is MI távra járok, III. évfolyam, de a Java II még 2. évben volt, csak még nem tettem le a gyakorlatot, de nekem külön volt az elmé Rolling Eyes let.
Vissza az elejére
synch
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.02.27. 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én idén kezdtem - egyszerre végzem az I. és II. évfolyamot -, akkor valószínűleg most változott meg.

így kicsit nehezebb azért... Very Happy

dr. Álló Gézát kerüljétek vizsgán, én voltam nála egyszer gyakorlaton, de gyorsan el is jöttem, mert nem nagyon ért a JAVA-hoz.

1,5 óra alatt nem tudott megcsinálni egy egyszerű feladatot (a saját feladatgyűjteményéből). nekem kb. 1 óra alatt sikerült Very Happy
a legviccesebb az volt, hogy amikor látta, hogy nem működik, azt hitte, hogy azért nem, mert ActionListener helyett ItemListenert kell használni.

persze nem ez volt a hiba, hanem rosszul ágyazott egymásba if-else szerkezeteket, ami szerintem bármilyen vizsgán bukás.

a feladatgyűjteménye egyébként jó, én annak csináltam meg felét a vizsga előtt.

gyakra többet nem mentem, vizsgán szerencsére nem ő volt Very Happy

Csaba írta:
Én is MI távra járok, III. évfolyam, de a Java II még 2. évben volt, csak még nem tettem le a gyakorlatot, de nekem külön volt az elmé Rolling Eyes let.

Ton
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.02.29. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki mostanaban volt vizsgazni, legyen olyan szives a kukacomra dobni feladatspecifikaciot a gyak vizsgahoz.. Koszonom Laughing
Vissza az elejére
synch
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.03.01. 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

kb. 2 hete ez volt a vizsgafeladatom:

Felül (egy sorban) legyen:
- görgetősáv, ezzel lehessen világosítani ill sötétíteni (fekete-fehér) a szövegterület hátterét
- legördülő menü: értéke 10-30-ig, párosával. ezzel lehessen állítani a szövegterületben levő szöveg méretét
- szövegmező: értéke legyen az indulás óta eltelt másodpercek, folyamatosan számoljon

Középen: egy szerkeszthető szövegterület.

Alul, 3 gomb:
- töröl: törölje a szövegterületet
- listáz: listázza ki a szöveget a konzolra
- kilépés

1 percenként jöjjön fel egy dialógusablak, amelynek a szövege "X. perc telt el!" legyen. A másodperc számláló ezalatt is folyamatosan számoljon.
Ton
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.03.01. 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi Laughing pontosan ilyesmire gondoltam.. mar latok is neki Cool
Vissza az elejére
Ton
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2004.03.26. 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki volt mostanaban gyakorlati vizsgan? En kb 8 nap mulva megyek, es erdekelnenek meg tapasztalatok...
Vissza az elejére
pepe
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2005.02.17. 19:53    Hozzászólás témája: help Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

nem tudom volt-e valaki mostanában vizsgázni java2-ből, ha igen az átküldhetné nekem mi volt a gyakorlati feladat.
Hallotam nagyon szeretik a filekezeléses feladatot. De más típus feladatokat nem hallotam.
Szóval, ha valakinek van valami jó helpje azt megköszönöm, ha átküldené nekem.

Köszönöm előre is a segítséget. pepe
Vissza az elejére
szamóca
úgy néz ki, mint aki benéz ...

HozzászólásElküldve: 2005.02.23. 07:38    Hozzászólás témája: Help Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha tud valaki más feladatot, ami vizsgán volt, legalább a típusát, küldje el legyen szíves nekem is.
Nagyon köszönöm előre is.
Szamóca
Vissza az elejére
Paul_

HozzászólásElküldve: 2005.05.02. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali nem tudna valaki olyan „JAVA gyakorlati vizsgalapot” mint a Java I-é volt ahol az összes gyakorlati sor ki van dolgozva, de ha nincs nekem elég lenne egy pár tesztlap is, csak tudjam, hogy mire számítsak a vizsgán. Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tantárgyak A-O Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Következő
1 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.