Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÖTCSILLAGOS HOZZÁÁLLÁSOK A GDF-ES DIPLOMÁMHOZ
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Beszámolók, vélemények
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.06.06. 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

matek 1 (2002/2003 I. félév): 403 fő
matek 2 (2002/2003 II. félév): 371 fő
matek 3 (2003/2004 I. félév): 332 fő
matek 4 (2003/2004 II. félév): 304 fő
mesterséges intelligencia (2004/2005 I. félév): 196 fő
dipterv. gyak. II. (2004/2005 II. félév): 195 fő

ezek mindenkinek voltak, nappali, múszakis

látszik, hogy az 50 kredites határ után 108 ember nem kezdte meg az 5. félévet...

ja igen, 403-ból 200 maradt meg, ez kb. 50%-os arány.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.06.06. 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bilker írta:
a GDF azért nem olyan, mint ahogy a köztudatban beszélnek róla.

- a köztudatban Karácsonykor kedvezménnyel lehet jegyet venni, meg egyeseknek elegendő 8 félévre beiratkozni a diplomához (szerintem nekünk is van konkrétan 2-3 ilyen 'évfolyamtársunk', 2 év után azért feltűnik, hogy még sose láttuk őket előadáson / vizsgán, csak beiratkozáskor)
- aki 'kihull', az nem azt fogja híresztelni, hogy 'jaj, de kevés voltam hozzá', hanem valami mást
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.06.06. 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MaZsola írta:
egykis korrekcio:

-ti azthiszem a tav illetve levelezo(kihelyezett konz kozp) oktatasrol beszeltek.

- távoktatás, természetesen arról beszélek amit megélek

Idézet:
-en nappalis vagyok BP, a vizsgakat mindig megtartottak a jegyeket beirtak

- most pénteken 3 vizsgára készültem, ebből az assemblyt, delphit megtartotta a tanár, a hálózati szoftvereket nem. Jún. 17-ére van kiírva a 3. (utolsó) vizsgalehetőség, és még 1 vizsga sem volt belőle megtartva

Idézet:
-az oktatasra egy szavam nem lehet, kivalo kvalitasu tanarok tanitanak bennunket(nappali,BP): elte bme, bmf -es tanarok, es a gdfes tanarokkal sem volt semmi bajom.

- nekem a matek oktató jött be nagyon, meg 1-2 tanár, aztán mintha elvágták volna

Idézet:
-dunaujvarosban muinfo szakon a mi GDFes konyveink a kotelezo szakirodalom sok tantargybol...

- milyen könyvet szidtam? (szerintem egyiket sem, bár van egy-két érdekes alkotás (SSADM), de ezek vannak kevesebben)

Idézet:
-vizsgakra felkeszulset rengetek konzultacios lehetoseggel segitik, vizsgaelokeszitok, gyakorlatok(akarhanyra mehetsz, ingyen, ha van idod), tanari fogadoora stb.

- mi már tartottunk számítógépes gyakorlatot papíron, meg a vírusok gyakorlati bemutatása is elmaradt (rendszergazdai jogok hiányában)

Idézet:
es megmutatja nekunk, es fel oran keresztul mutatta...kettonknek...munkaidon kivul...ingyen...)

- örülj neki (malícia nélkül)
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.06.06. 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen ez a szar, majd az lesz, hogy szar volt, azért hagyta ott

tavaly hallottam, hogy egy menő nagyfejű beszélte le a 18-as buszon a osztálytársnőjét, hogy ne a gdf-re jelentkezzen, mert neki is volt egy imsrőse, akinek ...

majdnem fejberúgtam, csak aztán le kellett szállnom (pedig nem is vagyok agresszív...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 03:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De negatívak vagytok. Azonnal tegyétek át magatokat a negatív hozzászólásokhoz!

Biztos vannak ilyen emberek is, akik kicsit máshogy adják elő a dolgot, mint ahogy történik. De az ő véleményüket ki fogja meghallgatni? Mert hogy a büdös életbe mégegyszer nem fog jelentkezni felsőoktatási intézménybe, az biztos. És valószínűleg nem próbál majd meg olyan állásra jelentkezni, amilyenre majd ti szeretnétek diploma után.

A baj az, hogy még mindig nagyon sok birka ember van, aki szentírásnak veszi a "nekem van egy ismerősöm..." kezdetű mondatokat.
De ezen sajnos nem tudunk változtatni.

Én azért továbbra is reménykedem, hogy emelkedni fog a suli megítélése.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 05:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bilker írta:
Biztos vannak ilyen emberek is, akik kicsit máshogy adják elő a dolgot, mint ahogy történik.

- ezzel csak az a bajom, hogy ilyenek történtek és az egész csak ismerettség kérdése

Idézet:
Én azért továbbra is reménykedem, hogy emelkedni fog a suli megítélése.

- ezt valamely előadónk szerint első sorban a kurzusok (oktatási kp.) számának drasztikus csökkentésével (=1) lehetne elérni, különben elkerülhetetlen a felhígulás
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bilker írta:
De negatívak vagytok.

- ezen kicsit rágódtam. Nem tartom magam negatívnak, bár egyet értek a "Murphy optimista volt" kijelentéssel. Nem állítom, hogy rózsaszínben látom a világot, bár a való életben többször tartom meg magamnak a véleményemet, de így sem elégszer. Ha attól lennék pozitív, hogy nem azt mondom amit látok, akkor valóban negatívnak látszom
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na akkor most álljunk meg. Én tényleg negatív vagyok. De te nálam is negatívabb vagy. Ha elismered, ha nem. De csak egy kérdés.
Ha te nem hiszel abban, hogy az általad végzett iskola színvonala és megítélése, az elkövetkezendő években emelkedni fog. Akkor miért csinálod? Miért ide jelentkeztél? (a kérdés kettő lett, maradhat? Laughing )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MaZsola írta:
egykis korrekcio:

-ti azthiszem a tav illetve levelezo(kihelyezett konz kozp) oktatasrol beszeltek.

-en nappalis vagyok BP, a vizsgakat mindig megtartottak a jegyeket beirtak

-az oktatasra egy szavam nem lehet, kivalo kvalitasu tanarok tanitanak bennunket(nappali,BP): elte bme, bmf -es tanarok, es a gdfes tanarokkal sem volt semmi bajom.

-dunaujvarosban muinfo szakon a mi GDFes konyveink a kotelezo szakirodalom sok tantargybol...

-vizsgakra felkeszulset rengetek konzultacios lehetoseggel segitik, vizsgaelokeszitok, gyakorlatok(akarhanyra mehetsz, ingyen, ha van idod), tanari fogadoora stb.

(mai napon pl fel8kor lett vege vizsgaelokeszitonek java2bol, es a vegen andor gergot kerdeztuk netBeans fejlesztokornyezetrol, hogy mit hol kell beallitani stb, mire o aztmondta hat azt igy eleg bonyolult elmagyarazni, de menjunk fel az irodajaba most [este fel8kor!!] es megmutatja nekunk, es fel oran keresztul mutatta...kettonknek...munkaidon kivul...ingyen...)

-szombaton voltam projektmenedzsmentbol vizsgazni, tanultamra nemkeveset, de azert vitem magammal puskat merhat azer nemvagyok egy lexikon, 5!!! felugyelo tanar volt bent szal puskazasnak a gondalata se fogant meg bennem, inkabb irtam azt amit tudtam magamtol

-matek1 nel a kurzusinformacioknal 380 fo van bejegyezve
matek 3nal mar csak 280, szoval 100an kiiratkoztak elso ev utan, es meg csak most jon az 50 kredites szures...

-Most perpillanat nem jut eszembe mas

MuInf 2003 napali tapasztalatok ezek egyebkent

ezeket nem szemrehanyaskent mondtam hanem tenykent, ezzelis jelezve hogy NEM szar a gdf!!
Vissza az elejére
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...én szerettek ide járni és elis szeretném végezzni...mert jó Iskolának tartom, ergo azért is járok ide...! de, de azért azt ne felejtsük el hogy sajnos sok "kancso" cégnek sok előítélete van még "mindig"... de ahogy láttom "szerencsére" elindult egy kellemes folyamat... még sok mindenen kell változtatni a sulinak... de ezek már inkább "más" dolgok... gondolok arra, hogy

1, TO-lányok, felkészítése, és segítőkészségük Javitása...
2, amit már "rendelet" szabályozz, hogy a Tanár 14 napon belül vigye fel a jegyet az ETR-re... ez elméletben működik, gyakorlatban Nem...sajnos, és ezáltal az ember fia nem tud addig feljelentkezni vizsgára...még nem tudja hogy mi ujság van...
3, több vizsgaidőpontot biztosítani, mert keservesen kevés van, és ha van akkor pik pakk betelik, ergo lenne igény, több időpontra
4, jó lenne ha ez a "pénzéhség" is változna, az Uv-ra gondolok, meg az olyan 1-esekre, amik 3-4 esek... már ezt egyszer leirtam mire gondolok

ha ezek végre változnának, sokkal kellemesebb lenne a "hazai" megítélés is... és ezek szerintem teljesíthető dolgok vagy nem?

:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rottem
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick!

Szerintem teljesen igazad van. A külső megítélés javításával kapcsolatban valóban tett lépéseket a GDF,de fontos lenne az is,hogy a hallgatók is jó érzéssel járjanak a Főiskolára. Megkapjunk minden segítséget az esetleges problémáinkra,és ne az legyen az ember érzése,hogy ha egy pillanatra nem figyel oda valamire,már keményen fizetheti is a csekkeket.

De említsük meg a pozitív példákat is. Szerintem az Etele úti index osztályon dolgozó nénik nagyon kedvesek,segítőkészek. Ugyanez elmondható a Bécsi úti könyvtár, és index osztályon dolgozókról is. Szerintem az ő szemléletüket kellene beültetni az Etelés TO-s lánykákba is. Ugyanis az iskola szempontjából jó reklám az is,ha az oda járó hallgatók, illetve már végzett diplomások jó véleménnyel vannak az iskoláról, és bátran ajánlják másoknak is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.06.07. 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bilker írta:
Na akkor most álljunk meg. Én tényleg negatív vagyok. De te nálam is negatívabb vagy. Ha elismered, ha nem.

- negatívnak látszódhatok, de nem tartom magam annak. Nem rémlik, hogy destruktív lennék (akkor valóban negatív lennék a fogalmaim szerint). Inkább realistának képzelem magam

Idézet:
De csak egy kérdés. Ha te nem hiszel abban, hogy az általad végzett iskola színvonala és megítélése, az elkövetkezendő években emelkedni fog. Akkor miért csinálod?

- közalkalmazott vagyok, ott pedig papírra fizetnek, nem teljesítményre (engem legalábbis)

Idézet:
Miért ide jelentkeztél? (a kérdés kettő lett, maradhat? Laughing )

- helyileg 2 szóba jöhető (levelező, távoktatás) diplomás képzés indult. A másik a tanítóképző főiskola könyvtárost segítő szaka lett volna, de engem meg elvileg rendszergazdának vettek fel
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005.06.09. 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tusy írta:
vizsgán, csak beiratkozáskor)
- aki 'kihull', az nem azt fogja híresztelni, hogy 'jaj, de kevés voltam hozzá', hanem valami mást

Itt a pont, mindenki szidja a gdf-et aki jart ide, de abbahagyta.
"rajottem hogy itt nincs szinvonal, nem erte meg ezert a papirert befejezni."
Sajnos ok sokkal tobben vannak, es hangosabbak is mint azok, akik elvegeztek a sulit.
Rengeteg olyan ember is van, aki beirja a cv-be hogy "GDF-en vagyok 4. evfolyamos". A munkaltatok meg azt hiszik, hogy ha valaki 4. evfolyamos, akkor tenyleg meg kell hogy legyen a vizsgainak minimum 80%-a. Gondolom emiatt vezettek be, hogy 2. ev vegen csak x kreditponttal lehet beiratkozni a 3. evfolyamra.
Amugy sztem a nappali tagozat beinditasa is sokat emelt anno a suli presztizsen, ehhez jottek meg a tovabbi szigoritasok is.
Vissza az elejére
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.06.09. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eredetileg itt csak pozitív hozzászólások lettek volna. Rolling Eyes
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.06.09. 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bar az az 50kredit masodik vegere sem valami sok, konnyen ossze lehet szedni, tul konnyen ,mar annak akinek nincsenek szervi bajai (agy)

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Beszámolók, vélemények Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.