Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dühöngő
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
TéGyé
megrögzött fórumozó
megrögzött fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006.07.13. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lalalalalalalalalalalaalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalal rr

TééGyéé

2005_IK_Nappali
Módszertani szigorlat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2006.07.13. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a Dr. Szövényi György meghalt? Nem igaz, hogy egy tetű június hetedikei (!) vizsgát nem lehet 5 hét alatt kijavítani... Az agyam eldobom!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2006.07.14. 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kéne írni egy petiticiót "megint" a K.Magdának:) Elméletileg, úgy van a "szabályzatban", hogy 1 hét áll rendelkezésre egy jegy kijavítására és az ETR ben való feltöltésére. Ehezz képest 6 hete várok eredményre Hehe és ez nem az első és utolsó ilyen, ... Bezzeg ha én is szarnék bele a dolgokba, mondjuk befizetni a tandijat, pampognának....

:)
Vissza az elejére
Juice
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006.10.30. 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyűlölöm, utálom, rühellem a tanulmányi osztályt és az ott dolgozókat!!!!!!
Szemétkedős, vállrándítgatós, hazudós, analfabéta gyökér banda!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vuki74
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.01.22. 01:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt a félévi beiratk.
Confused
Twisted Evil Újra fel fog lendülni e topic forgalma! Twisted Evil
Vissza az elejére
Andrew
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.01.22. 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

már azt is elfelejtettem, milyen a gdf re járni :)
terveztem, hogy bemegyek a bécsi útra vagy az etelére, beülök egy-egy órára... hiányzik Sad
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2007.01.22. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andrew:)

Bemehetsz helyettem vizsgázni pár tantárgyból ha érzedd:)
Vissza az elejére
Andrew
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
Andrew:)

Bemehetsz helyettem vizsgázni pár tantárgyból ha érzedd:)

hát nem is tudom Very Happy
a vizsga azért sosem volt jó, de a hangulat hiányzik :)
Derrick! bemegyek helyetted, de szerintem nem jársz jól Embarassed
Laughing
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2007.01.24. 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

:)
Vissza az elejére
mi_is
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2007.02.02. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megosztok veletek egy történetemet:

2000-es évfolyam vagyok és sokáig rá se bagóztam a sulira, aztán meg más problémáim miatt nem tudtam vizsgázgatni, meg bejárni.

Tavaly ősszel azonban vizsgáztam egy tantárgyból és amikor be akartam iratni és felhívtam az etele úti index irodát, akkor nem találták elsőre az indexemet és elírányítottak a bécsi úti index irodába. Persze ott sem volt. Aztán közben visszahívtak az etele útról, hogy megvan az indexem csak - nem emlékeszem pontosan a kifejezésre - elfekvő dobozba tették, mert 2004 óta nem volt semmiféle aktivitás részemről.

Aztán kiderült, hogy összesen 13 db jegyem nincs beíratva az etelén és 4 a bécsin.
Azt most ne firtassuk, hogy miért nem, nyilván én felejtettem el és én vagyok ezért a hibás. Nem is ezzel van bajom, hanem:

Amikor meg kérdezem, hogy mi legyen, akkor azt modták, hogy menjek be és nézzem össze az indexemet az etr-rel, hogy mi nincs beírva. Ezt megtettem, majd mondják, hogy jó, de most ők ezeket nem tudják beírattatni, mert csak 5000 ft/darab áron tehetik meg és azt is csak akkor, ha a tanulmányi osztály vezetője ezt írásban engedélyezi.

Megnéztem a TVSZ-emet, idézek belőle:

"A vizsgaeredményt és a megajánlott jegyet a kihirdetést követően két hónapon belül be kell íratni az indexbe, amennyiben ez nem történik meg, a vizsga-eredményt csak külön eljárási díj ellenében lehet beíratni."

Továbbá mondák azt is, hogy írjam be a kérvénybe, ha volt okom rá, hogy miért nem tudtam beíratni és kérjem őket, hogy méltányossági alapon kedvezményben részesítsenek.

Hát okot azt tudtam sajnos sokat felsorolni: apósom halála, édesapám halála, nálam cukorbetegség kialakulása és hosszas kórházi és otthoni gyógykezelés. Szóval elég zűrös időszakon vagyok túl.

Nyilván ez az elmélet amúgy ott sántít, hogy ez a fiú vizsgázni tudott csak beírattatni nem! De gondoltam, ha segítőkészek, és pozitívan állnak a dologhoz, akkor meg lehet erre is adni a kedvezményt.
Amúgy tök szar érzés volt, mert úgy éreztem, hogy a szeretteim halálát használom fel arra, hogy kevesebbet keljen fizetnem.

Na mindegy megírtam a levelet és kértem, hogy a fent leírtak miatt méltányossági alapon részesítsenek kedvezménybe.

Egy-két nap múlva látom az etr-ben, hogy tartozok 65.000 ft-al. Na akkor már láttam, hogy le se szarták a kérelmemet, ugyan megengedték, hogy beírassam, de nem méltányoltak ezek lófaszt se.
Gondoltam nem baj, a lényeg, hogy beírathattam nekem most ez volt a lényeg.

Na de aztán!

Jött a hivatalos válaszlevél, amely szerint kedves XY kérelmére válaszul MÉLTÁNYOSSÁGBÓL ENGEDÉLYEZZÜK, hogy jegyenként 5000 ft-ért beírathassa a jegyeit.
Értitek?
Méltányolták apósom és édesapám halálát, valamint az én fiatalkori cukorbetegségemet és kegyesen megengedték, hogy eredeti áron beírathassam a jegyeimet.
Nekem méltányosságból ne engedjék meg, hogy eredeti áron beírathassak bassza meg, mert ez kutya kötelességük lett volna. Ehhez nem kell méltányosság, mert ez a feladatuk, ezért kapják a pénzüket.
Én azt kértem, hogy méltányosságból kedvezményben részesítsenek!!!

Szóval ez volt a tanulmányi osztályvezetőnek a hivatalos levele hozzám.

Úgyhogy még most is nagyon fel vagyok háborodva és sokáig gondolkodtam azon, hogy írok egy levelet a Szelezsánnak és leírom ezt az eljárást. Kíváncsi lettem volna, hogy ? mit szól ehhez. De még megírhatom, ha éppen pillanatnyi kedélyem úgy kívánja.
Természetesen a csekket befizettem és be is íratták a jegyeimet.
Vissza az elejére
vuki74
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.02.02. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezek szerint a Szelezsánnak Tanár Úrnakmég nem írtál! (Bár nem lehet, hogy a kérelmet neki kellet elbírálni? Nem tom...) Szerintem, ha kicsit megnyugodtál, akkor mindenképp írj - de neki - még egy "Méltányossági kérelmet". Szerintem írd le nagyon udvariasan még egyszer mi történt és hogy köszönöd, hogy engedélyezték, meg minden. Te éltél is a lehetősséggel és befizetted, mert mielőbb folytatni és befelyezni szeretnéd az iskolát. Viszont anyagi és szociális meg stb. okok miatt kéred, hogy ....
...., mert így viszont igen nehéz helyzetbe kerültél anyagilag, szociálisan, stb.

Hát jobbat nem tudok, szerintem meg kell probálni, abból bajod nem lehet! (Szelezsán Tanár Úr kicsit szociálisan érzékenyebb, mint a TO, szerintem, ha tud akkor segít!)

(És őszintén részvétem, írj ha valami infoval tudok segíteni!)
Vissza az elejére
menta
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.02.02. 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az odáig teljesen ok, hogy bizonyos szabályokat be kell tartani (megadott időn belül be kell iratni a jegyeket) és ha a szabályokat az ember nem tartja be, akkor megbüntetik, de ez az iskola mindig átesik a ló túlsó oldalára. Röhej az 5 rugó/tárgy.
mi_is
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2007.02.02. 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Vuki74 és Menta!

Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket a sztorimmal kapcsolatban. A mai világban már az is megtisztelő, hogy egyáltalán az ember gondjával-bajával hajlandó valaki foglalkozni, van ideje rá.

A legnagyobb tiszteletem mellett azért egy-egy bővített :) mondatban válaszolnék mindkettőtöknek.

Vuki74:

Nekem nem az a problémám, hogy a befizetett 65.000 ft miatt padlóra kerültem anyagilag, mert egy bizonyos öröklés miatt (bár ez nem ide tartozik, csak nem szeretném, ha azt hinnéd, hogy olyan gazdag vagyok, hogy nem érdekel ennyi pénz kidobása az ablakon) éppen ki tudtam fizetni.
Engem az bosszant, hogy az XY nem okos ügyintéző megkapta az ügyemet és megírta a válaszlevelet, amit a TO vezetője elolvasás nélkül aláírt, ami meg az ? szegénységi bizonyítványa és azt hiiték, hogy ezzel el van intézve, hogy lekezelő módon gyakorolták a méltányosságot, mint a köztársasági elnök úr a kegyelmi kérvények esetáben.

HÁT EGY NAGY BÜDÖS LÓFASZT A POFÁJUKBA!!!

Neked pedig köszi szépen:)

Menta:

Az 5000 forintos "pótjegybeíratás" viszont szerintem is gáz. Elmondom, hogy miért.

A záróvizsga letétele ügyben kaptam egy felszólító levelet, hogy a 2000-ben kapott TVSZ-emben meghatározott X év helyett innentől csak X-Y év áll rendelkezésemre a záróvizsga teljesítéséhez, akkor írtam egy levelet a sulinak, hogy hát engem így tájékoztattak, meg stb, meg stb.
Kaptam tőlük egy levelet, hogy rám ebben az ügyen a saját (2000-es) TVSZ-em vonatkozik. Hála istennek ezt el is fogadom, ez nekem jó hír.
Viszont akkor kérdezem, hogy a késedelmes jegybeíratás esetében, rám melyik TVSZ vonatkozik, mert a 2000 TVSZ-ben az alábbiak találhatóak.

Idézet:

2. Különeljárási díjak
a) A beiratkozás határidejének túllépése miatt fizetendő
késedelmi díj (a második szemesztertől kezdődően): 4.000,- Ft
b) Késedelmi díj az index Tanulmányi Osztályra történő
leadási határidejének túllépése esetén: 2.000,- Ft
c) A dolgozatbeadás késedelmi díja: 500,- Ft
d) Vizsgajegy késedelmes beírásának díja két hónap után, 6 hónapig 1.500,- Ft
Vizsgajegy késedelmes beírásának díja 6 hónap után (engedéllyel) 3.500,- Ft

Tehát a kérdésem, hogy mikor, milyen esetben, kinek a döntése alapján, és kinek az engedélyével alkalmazza az a buta TO az egyes ügyek esetében az egyes évszakok TVSZ-ét.

Na várom a válaszokat!

CSáó
Vissza az elejére
mi_is
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2007.02.02. 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Menta!

T?led még azt szeretném megkérdezni, (mert ahogy látom nappalis vagy) hogy van-e előírás a vizsgák, illetve a diploma teljesítéséhez arra vonatkozólag, hogy kell-e nappalin bejárni ill. van-e jelenléti ív. stb.

Azért kérdezem, mert a kedves feleségem arra adta a fejét, hogy a szeptembertől újonnan iduló "Gazdasági és Menedzsment" szakon megpróbálkozna államilag finanszírozott képzésre felvételizni. Az államilag finanzírozott képzés pedig a GDF-en csak nappalin indul, viszont feleségem jelenleg itton van a 10 hónapos kisfiunkkal - és szeretnénk a közeljövőben még egy kisbabát - tehát nincs és nem is lesz ideje, hogy a nappali szakra vonatkozó szabályokat (tehát, hogy be kell járni, meg jelenléti ív, meg gyakorlatokon való kötelező részvétel, meg igazából nem is tudom, hogy még milyen kötelező érvényű szabályok) betartsa.

Tehát a kérdésem, lehet-e úgy nappali szakra jelentkezni és teljesíteni az elvárásokat, hogy az ember csak vizsgázni jár be és közben főállásban alkalmazott (hoppá, ezt elfelejtettem mondani).

Köszi előre is.
Vissza az elejére
menta
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.02.03. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az első félév tárgyaival nem vagyok tisztában, mert azt 90%-ban elfogadtattam, de a 2. és 3. félévben egy órán vagy gyakorlaton sem voltam benn, csupán vizsgázni járok be. Nem tartom kizártank, hogy lesz 1-2 olyan tárgy, ahova be kell járni, de azt sztem szabival is meg lehet oldani. (van, ahol írják, hogy kötelező bejárni, de mielőtt ezt elhiszed, fórumon érdeklődj, mert én arra sem mentem és megvan a vizsgám) Rugalmasabb munkahelyeken talán az sem kell. Persze azt tudd, hogy a vizsgák is hétköznap napközben vannak. kivéve az, amire 1 óra múlva megyek Smile hogy bejelentett munkaviszon és a nappali üti e egymást nem tudom, de nem hiszem. viszont szeptembertől az államilag finanszírozott képzés sincs ingyen: FER. ingyenes a képzés, ha az ember terhes meg utána 1-2 évig úgy tudom, ennek nézzetek utána. bár azt nem tudom, ez a fer-re is érvényes e. (ja és ez MI tapasztalat)
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Következő
19 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.