Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Behajt-e a BKV?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.10.29. 17:17    Hozzászólás témája: Behajt-e a BKV? Hozzászólás az előzmény idézésével

A BKV-nál 1999 óta 27 szer büntettek meg. Twisted Evil
A kérdés az, hogy be tudják-e, be fogják-e hajtani egyszer azt a közel 250.000.- Ftot, amivel lógok nekik?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2004.10.29. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez olyan Szabálysétési dolog lehet... mivel esetenként 5000 Huf alatti az érték határ... meg ha jól tudom általában 5 év az elérvülési idő... és a legfontosabb ne legyen semmi a neveden a semmit nem lehet behajtani!
:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lszilvi
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.10.30. 00:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem BKV-nál az a legjobb ha nem is oda vagy bejelentve ahol laksz, vagy ha oda vagy bejelentve, akkor egyszerűen ne vedd át a levelet (ajánlottan küldik). Ha jóban vagy a postással, akkor azt is megbeszélheted vele, hogy azt írják a levélre, hogy érvénytelen cím.

Az én kérdésem is hasonló, ha már felmerült a téma. A centrummal kapcsolatos. Engem picit többször büntettek meg. Más kérdés hogy a fele nem volt jogos. Kiküldtek egy hosszú listát, amit pechemre átvettek (mivel a kocsim akkor cég néven volt). Azóta befizettem pár csekket, amivel azt gondolom hogy húzhatom az elévülési időt. Ha addig nem küldenek újabb felszólítást. Szerintetek ezt be tudják majd hajtani?
Vicces lenne emiatt új céget alapítanom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.01. 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lszilvi: szerintem a probléma alapvetően a hozzáállásoddal van. Ha már annyi pénzed van, hogy céged van, mi a francnak nem veszel bérletet?! bandhead
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.11.01. 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inner Voice írta:
Lszilvi: szerintem a probléma alapvetően a hozzáállásoddal van. Ha már annyi pénzed van, hogy céged van, mi a francnak nem veszel bérletet?! bandhead

Laughing Mert kocsival jár.
A Centrum a parkolásárt bütet. Néha jogosan, néha nem. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lszilvi
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.01. 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inner Voice írta:

Szia!

Picit félreértetted a dolgot. Ha buszra szállok, veszek jegyet, de általában kocsival utazom. A kocsim saját néven van, ellenben van egy autó cég néven is, amit többen használnak. Érthető hogy az alkalmazottak "elfelejtenek" jegyet venni. Sad
Egyébként ahhoz hogy céget alapítsál, nem kell egy fillér sem. Very Happy
Ami pénzem van, azt meg nem a maffiának akarom adni. Érted??? Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Melus
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.02. 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Se a BKV-nak, se másnak nincs joga behajtani!!! Nekik is bírósághoz kell fordulni ha hozzá szeretnének jutni a pénzükhöz és úgyse érnek az elévülési idő előtt el határozathozatalig. flower
Vissza az elejére
Lszilvi
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.02. 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Melus!
Bízom benne hogy igazad van, mert ezt abszolút nem érzem jogosnak. És tuti hogy nem a hozzáállásommal van a probléma! Wink
Vissza az elejére
Melus
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.02. 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lszilvi írta:
Szia Melus!
Bízom benne hogy igazad van, mert ezt abszolút nem érzem jogosnak. És tuti hogy nem a hozzáállásommal van a probléma! Wink

Ha tévedtem, maximum leülitek!!! Laughing

Ha valaki cégtulajdonos, akkor egyből milliomos - ez is egy hozzáállás. De lehet, hogy jogos is különben honnan telik kocsira?! Wink Laughing

Egyébként meg, ha nem lennének olyan irdatlanul magas díjak, akkor többen fizetnének a parkolásért, tömegközlekedésért. (Vagy nem! És persze erre sokan mondhatják, hogyha mindenki fizetne, nem lennének ilyen magasak a díjak - És erre még többen válaszolhatják: Tényleg?)

Mindenesetre én szolgáltatásért akkor fizetek, ha meg vagyok vele elégedve. És sajna elég sok kellemetlenség ért már a BKV járművein (sokszor az alkalmazottak miatt is). Úgyhogy bár félig-meddig én is cégtulaj vagyok - sőt kocsim is van - nem viszem túlzásba a lyukasztgatást. A másik ami ezzel kapcsolatban felháborító, hogy bár több órán veszek részt mint sok nappalis, én mégse vehetek diákbérletet de olcsóbban mehetnék pl.: moziba. Szerintetek melyik a fontosabb egy főiskolai hallgatónak? Confused flower
Vissza az elejére
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2004.11.02. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Bkv hozzáállásával van inkább a gond! Nincs olyan honap hogy ne koszoljam össze magam... a járműveiken, sok a mocsok... etc...
ez még még elmegy...:)
De az hogy a FőMokus Aba Uraság 20 milliot kap mert uram bocsá bement dolgozni?! :)))))))))))))
Érdekes... a másik amiről egy médiában sincs soha szó...a reklámok, rengeteg reklámfelületel rendelkeznek a BKV járművei és helységei... azok a MILLIárdok hová? kinek? a zsebébe mennek? Mert igaz ami igaz hogy a tömegközlekedés mindenhol a világon veszteséges vagy nullszaldos, de nem erre kéne hivatkozni... szoval engem inkább ezek zavarnak mint hogy valaki lyukaszt vagy sem:)

Elnézést... a hosszu szövegért kitört belőlem:)

Üdv:)
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.11.03. 01:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
A Bkv hozzáállásával van inkább a gond! Nincs olyan honap hogy ne koszoljam össze magam... a járműveiken, sok a mocsok... etc...
ez még még elmegy...:)
De az hogy a FőMokus Aba Uraság 20 milliot kap mert uram bocsá bement dolgozni?! :)))))))))))))
Érdekes... a másik amiről egy médiában sincs soha szó...a reklámok, rengeteg reklámfelületel rendelkeznek a BKV járművei és helységei... azok a MILLIárdok hová? kinek? a zsebébe mennek? Mert igaz ami igaz hogy a tömegközlekedés mindenhol a világon veszteséges vagy nullszaldos, de nem erre kéne hivatkozni... szoval engem inkább ezek zavarnak mint hogy valaki lyukaszt vagy sem:)

Elnézést... a hosszu szövegért kitört belőlem:)

Üdv:)

Derrick nekem meg leginkább azoknak az embereknek a hozzáállásával van gondom akik összefirkálják, összeokádják, illetve egyéb ürítéseket végeznek a BKVjáratokon, mondva hogy "én most laza grefffittiss vagyok és csakazértis odafirkantok a buszülésre az alkoholos filcemmel, neadj isten a festékszórót is igénybeveszem"
ezek az emberek otthon is ezt csinálják??

lehet h nem csak a bkv hozzáállásán kéne változtatni??
én pl kapásból lebasznám a járművekről azt aki ott végzi el ügyes bajos dolgát, illetve firkálgat, qrvára nem érdekelne h van e jegye, bérlete v nincs
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.11.03. 01:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

természetesen igaz ez minden tömegközlekedésre
Vissza az elejére
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.11.03. 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melus írta:
Se a BKV-nak, se másnak nincs joga behajtani!!! Nekik is bírósághoz kell fordulni ha hozzá szeretnének jutni a pénzükhöz és úgyse érnek az elévülési idő előtt el határozathozatalig.

Hát jah. Bíróságot írtak.
Elévülés az biza 5év és minden egyes felszólítással újra indul, szóval necces. Ha 2009 Novemberig nem hoznak döntést és nem szólítanak fel AKKOR igazad van, de ez azért nem túl életszerű.
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.11.03. 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a tanúvédelmi program megoldja a problémátokat, mindössze rossz helyen kell lenni rossz időben, és élve maradni a tárgylásig Smile
Vissza az elejére
Melus
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.11.03. 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Garci írta:
Hát jah. Bíróságot írtak.
Elévülés az biza 5év és minden egyes felszólítással újra indul, szóval necces. Ha 2009 Novemberig nem hoznak döntést és nem szólítanak fel AKKOR igazad van, de ez azért nem túl életszerű.

Ésszerű vagy nem, nem te vagy az egyetlen aki ilyen mértékű tartozást halmozott fel és a bíróság igencsak lassú ma magyarországon (nem hiszem, hogy ha a "nagyok" több évig - kis hílyán évtizedekig - várnak tárgyalásra, akkor a tied már holnap ki lesz írva). Egy biztos, én se lennék nyugodt a helyedben amíg le nem telik az idő. Ha viszont megbántad, biztos adnak részletfizetési lehetőséget! flower
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.