Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Te hiszel az időutazás lehetőségében?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
FarCry
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004.09.06. 20:57    Hozzászólás témája: Te hiszel az id?utazás lehet?ségében? Hozzászólás az előzmény idézésével

A kérdés adott.

Jó lennne ha tudnánk utazni az időben, mert akkor tudnánk minden vizsga kérédseit előre LOL!!!!
Vissza az elejére
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.09.07. 00:47    Hozzászólás témája: Re: Te hiszel az id?utazás lehet?ségében? Hozzászólás az előzmény idézésével

FarCry írta:
Te hiszel az időutazás lehetőségében?

Nem. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.09.07. 07:12    Hozzászólás témája: Re: Te hiszel az id?utazás lehet?ségében? Hozzászólás az előzmény idézésével

FarCry írta:
A kérdés adott.

Jó lennne ha tudnánk utazni az időben, mert akkor tudnánk minden vizsga kérédseit előre LOL!!!!

Kedves FarCry! Örülnék, ha regisztrálnád magad, nem nagy cucc, de akkor legalább tudjuk, ki vagy.

Nem hiszek az időutazás lehetőségében. Egyelőre nem.
Ha netán mégis lehetségessé válna, nem szabadna használni. Hiszen egy hajszálnyí változás is gyökeresen megváltoztathatná a történelmet.
Az meg szégyenletes, hogy csalásra használnád ezt a lehetőséget. Úgy nézem Te is az a fajta ember vagy, aki ebbe a béna kis GDF-papírba fog/próbál majd kapaszkodni az életben. Jó előre szólok, hogy megszívhatod vele. Szerencsére rajtad múlik, hogy akarsz -e változtatni: tanulj rendesen, kezdj el dolgozni suli mellett (lehetőleg részmunkaidős állást), így mire végzel, lesz 1, 1.5 év gyakorlatod, ami már jobban mutat a papír mellett.

Mint sci-fi rajongó, figyelmedbe ajánlanám Poul Anderson Időjárőr című könyveit. (Első, második rész.)

Üdv,
Inner Voice

u.i.: Bocs, ha egy kicsit off voltam.
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kristóf a m?szakiról
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2004.09.07. 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Időutazás? Hmm Kiváncsi lenék mondjuk arra mi lesz 200 év mulva, de vizsgák felderitésére nem használnám. Én inkább megharcolok a megfeletért Smile
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.09.08. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha sci-fi, akkor Isaac Asimov Alapitvány sorozata, meg Douglas Adams Galaxis utikalauz stopposoknak c sorozata abszolute ajánlott
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.09.12. 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem nem lehetséges
ha mégis, asszem eltelik még egy kis idő mire megvalósítható formába hozzák

hogy jó lenne-e vagy nem?
én azt mondom nem
ahogy Inner is mondta minden szemernyi változtatás a múltban hatalmas felfordulást okozna a jelenben /a tipikus példa: Hitlert vki belöki egy vonat alá, esetleg az anyja abortuszt csináltat/
így első hallásra oké, de honnan tudjuk mi lett volna 5-10-15 év múlva
lehet h jött volna 1 hasonló /esetleg még szörnyűbb/ ideákkal megáldott diktátor
a másik dolog h biztos lenne olyan aki rosszra használná /valszeg a nagy többség/
úgyhogy 1ből felvetődnek a morális kérdések, szabad-e megvalósítani a lehetőségét, illetve olyan kísérleteket folytatni amik a megvalósításhoz vezetnek, stb...

pár szempontból azé biztos jó lenne Smile /én pl visszamennék ókori Egyiptomba, mik törpéntek ott valójában/

ha már ilyen sci-fi témáknál tartunk:
múltkor olvastam vhol h tudósoknak sikerült pár atomot v molekulát /már nem emléxem melyiket/ teleportálniuk Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.09.12. 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

puncsos írta:
ha sci-fi, akkor Isaac Asimov Alapitvány sorozata, meg Douglas Adams Galaxis utikalauz stopposoknak c sorozata abszolute ajánlott

Na igen, Asimov az Isten, no komment.
Én 25 kötetet olvastam el tőle, úgyhogy állíthatom magamról, hogy a rajongója vagyok. :)
Douglas Adams meg egy 1x olvasható vacak, csak azért érdemes elolvasni, hogy az ember megtdja, mi is a 42. Very Happy
Amúgy van ez az Én, a robot című Hollywooy gagyi. Ha nem akartok nagyont csalódni, ne nézzétek meg. Nekem bőven elég volt látni a bemutatóját, és bizton állíthatom, hogy Asimov forogna a sírjában, mert hogy még messziről sincs köze az ő azonos című novelláskötetéhez. EZ is csak egy ócska Hollywoody gagyi, mint monstanában a legtöbb ottani film.

Üdv,
Inner Voice
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.09.12. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sajnos má megnéztem
de még jó h nem adtam ki érte pénzt Very Happy
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.09.16. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

krampusz írta:
szerintem nem lehetséges
ha mégis, asszem eltelik még egy kis idő mire megvalósítható formába hozzák

hogy jó lenne-e vagy nem?
én azt mondom nem
ahogy Inner is mondta minden szemernyi változtatás a múltban hatalmas felfordulást okozna a jelenben /a tipikus példa: Hitlert vki belöki egy vonat alá, esetleg az anyja abortuszt csináltat/
így első hallásra oké, de honnan tudjuk mi lett volna 5-10-15 év múlva
lehet h jött volna 1 hasonló /esetleg még szörnyűbb/ ideákkal megáldott diktátor
a másik dolog h biztos lenne olyan aki rosszra használná /valszeg a nagy többség/
úgyhogy 1ből felvetődnek a morális kérdések, szabad-e megvalósítani a lehetőségét, illetve olyan kísérleteket folytatni amik a megvalósításhoz vezetnek, stb...

pár szempontból azé biztos jó lenne Smile /én pl visszamennék ókori Egyiptomba, mik törpéntek ott valójában/

ha már ilyen sci-fi témáknál tartunk:
múltkor olvastam vhol h tudósoknak sikerült pár atomot v molekulát /már nem emléxem melyiket/ teleportálniuk Wink

te egyszer régen volt egy olyan játék, hogy C&C Red Alert
ismerős? Razz
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.09.16. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

puncsos írta:

te egyszer régen volt egy olyan játék, hogy C&C Red Alert
ismerős? Razz

nem játszottam vele, meg sok másikkal sem Razz
keveset gamélok Rolling Eyes
szóval elmagyarázni nekem mire gondolsz ! ! Smile
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.09.17. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olyan ember nincs, aki nem redalertezett... en sem vok gamer
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.09.17. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

puncsos írta:
olyan ember nincs, aki nem redalertezett... en sem vok gamer

hát pedig van
épp ezt az üzenetet írja Very Happy

vagy arra akartál célozni h egy állat vagyok?? Razz Smile
Vissza az elejére
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.09.17. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

krampusz írta:
[...]
vagy arra akartál célozni h egy állat vagyok?? Razz Smile

Arra célzott, hogy semmiképpen nem lehetsz ember. :)
De az nem csak állatot jelenthet, lehetsz pl növény is. Very Happy
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.09.20. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vagy Asgard, vagy ?s, vagy Nox, stb... amugy szereti valaki a Stargate SG-1 -et?
Firescythe
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2004.10.20. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi!

Alapkérdés: effektíve beleavatkozni a más időpontú eseményekbe - nem. Az, meg hogy tudom, mi fog történnio, semmivel sem jobb, mert úgyis megtörténik. Hiszen bele van kalkulálva, hogy már előre láttad! Éééérteed! :D

Asimov rulez! :)

C&C: Na, viszont én egy nagy gamer vagyok Very Happy C&C trilógia, Tiberian trilógia (már csak a 3. rész kell :).
Szóval a C&C: Red Alert kerettörténete az volt, hogy Einstein segítségével létrehoznak egy időgépet, és visszamennek abba az időbe, amikor Hitler még nem volt diktátor - talán kiírták a hónap, napot is, de arra már nem emlékszem :) - és (számomra is rejtélyes módon) idézem az intro szövegét: "Hitlert eltettük az útból" (Hitler is out of the way). A bejátszáson az látszik, hogy Hitler kezet fog az emberünkkel (Einstein) és kék-fehér villódzás és fényhatások közepette eltűnnek mindketten. Ezután (egyedül) Einstein megjelenik a kísérlet termében és a fenti szöveget mondja...miközben újra átállítja az óráját Very HappyVery Happy
Ezek után értehető a rövid játékismertetés: Hitler nincs, II. VH van. Válassz: A szövetségesek közé állsz, vagy inkább befűtesz az orruk alá?

Kétségtelenül alapmű az RTS gamereknek :)

Üdv: - Firescythe
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.