Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreditek pontok etc:)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tusy
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.05.30. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ma én is kaptam papírt, MI 7. szemeszter; összesen kell 9 pont, nekem már van 11 :)
- PC-k konfigurálása (2)
- EU ismeretek (2)
- A C# nyelv (4)
Csak multimédia szakirány részére
- Emberi erőforrás menedzsment (2)
- Felhasználói interfész (3)
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.05.31. 00:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez érdekes.
MI2/T-n, 5. szem-re nekünk is feldobták az EU-t és a C#-t.
Az Emberi er... és a Felhasználói... meg alap.

Már megint szépen megvariáltak mindent. Állítólag nekünk már nem is lesz szakirányválasztás.
A papírunk szerint választani az Alkalmazásfejlesztés technológia és az Alkalmazási szoftvereszközök között lehet. Mindkettőt sávnak hívják.

Vki tud ezzel kapcsolatban vmit mondani?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.05.31. 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a sav az a szakirany, csak "ujitottak" Razz
egyebkent ugyanaz minden

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.05.31. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor most ez lett a szakirányom. Fantasztikus. Hogy ezek mindig megvariálnak vmit. Nehogy véletlenül is egyszerűek legyenek a dolgok.

Viszont ma ért egy kellemes meglepetés. Gondoltam a lapomat személyesen viszem be. Bementem a TO-ra. (ketten passziánszoztak egy hölgy ki nevet a végént játszott) Megkérdeztem leadhatom-e a papíromat.
Már vártam a kifogásokat. De csak kivették a papírt a kezemből és kaptam egy igen választ.

Hirtelen nem is értettem. Alig kaptam levegőt. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.05.31. 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

minden csoda 3 napig tart, ergo csütörtökig mindenki adja le a leadni valóját:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.06.22. 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no kicsit belehuztam és lám lám rég túl vagyok a 40 kredit limiten, pedig hol van még szeptember?!:) sőt az új cél most a 60 kredit lesz... őszig:)
Vissza az elejére
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.06.23. 02:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaja. Tényleg nem vészes a 40 kredit összeszedése.
Hajrá Derrick!!!

Nekem már megvan most 62.
?szig talán még egy 10 pontot sikerül hozzátenni.
De talán még a 15-17 is sikerül. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Sliders
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2005.08.04. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy nagyon gyors kérdésem. Szóval az a helyzet hogy most 46 kreditem van, de csak 50-nél lehet beiratkozni 3-ikba. De hallottam olyat is hogy valaki megúszta.
Tudtok adni segtséget hogy be tudjak iratkozni? Mit lehet tenni? Igazából ha lenne lehetőség most vizsgázni össze tudnám gyüjteni Vavak 4 kredit kellene. Ilyenkor nem lehet megkérni szépen őket h engedjenek mégis? Emiatt nem szeretnék kihagyni egy évet. Meg félek nagyon. Diákigazolvány is érvénytelen lesz és a diákhitel is a nyakamba szakad? Most akkor iylenkor nem is leszek hallgató? Kirugnak? Valaki kérem viléágosítson engem fel, nagyon fontos lenne. S hogy pontosan kihez lehetne fordulni (név szerinte telefonszámmal, aki rendes a GDF-en és segítőkész. Műszaki informatikai szakon vagyok. Kérlek segítsetek bármilyen megoldást szívesen veszek.

Akkor biztos h novemberig van lehetőségem megszerezni? Ha megvan az 50 akkor kihez kell menni ezt megmutatni h még ebben az évben be tudja iratkozni. Kérlek titeket ha lehet mindne kérdésemre válaszoljatok, nagyon megköszönném.
Vissza az elejére
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.08.04. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Sliders!

Minden évben, szeptember adnak vizsgalehetőségeket az iskola, ergo valóban sok vizsgalehetőség lesz az elmult 1-2 év tantárgyaiból... az a 4 kreditet simán megfogod csinálni nyugi! Előszőr is... Novemberéig belehet iratkozni POT-beiratkozás ez egy kis "büntit" van maga után (5000 huf), de Novemebréig simán meglesz az a hiányzó 4 kredit! Személyes tapasztalatom, mivel én is Diákhiteles vagyok... hogy ez így működik nem fog elveszni semmi, meg nyakadba zuhani... Még valami Ha jól emlékszem Faragó Zoltánné "tanulmányi osztályvezető" aki az ugy mond "felelős"-e ennek, szép magyarságal megfogalmazva, ? nagyon rendes, és ha megkeresed biztosan segiteni fog hogy ne "parázal":)

Összegezve: 4 kredit össze szedése semmi...! Szeptemberben és Oktoberben lesz lehetőséged összeszedni! és Beiratkozol Novemberben... és a diákhiteled is folyosítva lesz ennek szakmai mentében ha megnyugvást keresel a fenntebb említett tanárnőhöz fordulj, segíteni fog! De ismétlem simán meglesz a 4kredit ne aggodj!

Hajrá!

ui: ha valami konkrét tantárgy amiből érzel erőt hogy "simán" megtudod csinálni de kell egy kis "segítség" itt ebben a forumban a Megfelelő topicban Tantárgynál tedd fel a kérdésed és ha tudunk segítünk!

Üdv
:)
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.08.04. 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem egy kredit hiányzott, mert nem javították ki az egyik vizsgámat .. elmentem beiratkozni, megnyugtattak, hogy semmi gond, később is megtehetem az etelén

3 héttel később mentem etelére, kérdés: ott volt beiratkozáson? mondom igen. elővették egy papírt, ott ki voltam pipálva, hogy tényleg, fél perc alatt megvolt a beiratkozás, és még bünti sem volt, mert tényleg voltam beiratkozáson, csak kredithiány volt...

mentem bécsire, lányok le a pincébe, tancsomag kiadás, és megkérdezték, hogy miért késtem
mondtam, hogy a tanár nem bírta kijavítani a vizsgát, erre be is nyomták a poént, hogy ennyi pénzért csak az a dolguk, hogy ne végezzék a munkájukat

szóval nem kell félni, ha mégsem elsz meg a kredit, akkor si menj el a beiratkozásra, ott mindig ott van a legújabb eredmény lista, és ha ott sem tudják összeszedni, akkor lásd az én példám, akkor sincs gond
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.08.08. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nos nos... ugye megkaptam a "behívót":) Abban kérem a segítségeteket hogy csak véleményezétek melyik Tantárgy milyen pár szóban, nehézzségi foka etc...

Ezek lesznek nekem:

Inf.rendszerek szervezése
Matek-4
nemzetközi pénzügyek
---

Az excel gazdasági alkalm. és prog
Adatbiztonság, adatvédelem
Integrált váll. termelésirányitási szoftverek
A vizuális prog. alapjai
Projektmenedzsment
Adó és Tb ismeretek

Vissza az elejére
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.08.08. 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
nos nos... ugye megkaptam a "behívót":) Abban kérem a segítségeteket hogy csak véleményezétek melyik Tantárgy milyen pár szóban, nehézzségi foka etc...

Ezek lesznek nekem:

Inf.rendszerek szervezése
Matek-4
nemzetközi pénzügyek
---

Az excel gazdasági alkalm. és prog
Adatbiztonság, adatvédelem
Integrált váll. termelésirányitási szoftverek
A vizuális prog. alapjai
Projektmenedzsment
Adó és Tb ismeretek

Amit én tudok:
Inf rendszerek szervezése: szar, nehéz a vizsga. Nem lehet nagyon puskázni.
Adatbiztonság, adatvédelem: laza tárgy, a tankönyv... itt van mellettem, máris mondom... 170 oldal. Könnyű a vizsga is, javaslom.

Projektmenedzsment: nem tudom, hogy ez ugyanaz -e, mint a Projektirányítási szoftverek. Ha igen, akkor közepesen nehéz vizsga, és az MS Project használatáról szól. Nem könnnyű megérteni. Ha elmész gyakorlatra belőle, azt javaslom, ketten, vagy hárman egyszerre csináljatok egy projectfilet, mert a tanár ész nélkül nyomja. És a végén fel is kéne tölteni valahova.

Ennyi. :)
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.08.08. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inner Voice írta:

Projektmenedzsment: nem tudom, hogy ez ugyanaz -e, mint a Projektirányítási szoftverek. Ha igen, akkor közepesen nehéz vizsga, és az MS Project használatáról szól. Nem könnnyű megérteni. Ha elmész gyakorlatra belőle, azt javaslom, ketten, vagy hárman egyszerre csináljatok egy projectfilet, mert a tanár ész nélkül nyomja. És a végén fel is kéne tölteni valahova.

Ennyi. :)

nem ugyanaz a ket targy, projekmenedzsmentbol ketszer buktam eddig, vizgyan 6ot kerdeznek a 24 tetelbol plusz egy szamolos feladat plusz egy szoveges feladat. a targy egyebkentnekem nagy levegobebeszelesnek tunik, semmi konkretum csak nagy altalanositgatasok idegen szavakkal megfogalmazva,(sokan a levegobebeszelesbol elnek azis igaz) szoval a vizsga szerintem nagyon nehez, en mindketszer irtam egy csomot es ugyereztem meglesz aztan nem...
(pganeten fennvan a 24 tetel kidolgozva)

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Inner Voice
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2005.08.09. 00:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mazsola, amikor belecsöppentem egy ilyen nagyvállalati projektecskébe, akkor rájöttem, hogy annyira azért nem értelmetlen a tárgy, viszont sokkal jobban kellene példákkal szemléltetni. Így elhiszem, hogy használhatatlannak tűnik.
root of localhost, 127.0.0.1 Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.08.09. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat nemtudom, nekem ez az elmelet semmit sem er:

http://gdf.pganet.com/publicarea/dl/933/Project_full.zip

semmi konkretum nincs benne, valoban sok peldat kellett volna belefuzni hogy az olyan lamak is megertsek mint en.
de lehet hogy konyvbol kene megtanulni? csak 370 oldal...
na mind1 ez csak az en velemenyem, nekem nemtetszik ez a targy, benyalom ezt a 8 oldalt kovetkezo vizsgara aztan kesz...

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
10 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.