Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreditek pontok etc:)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 17:33    Hozzászólás témája: Kreditek pontok etc:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Kreditek, Szigorlat, bukás, Aktiv, Passziv év?!:)

nos első éves csira is golya vagyok Gazdasági informatika, Távoktatás szakon...
ezek lennének a kérdésim, hogy Kredit pontok hogy vannak, azaz mennyi nek kell lenni ahhoz, hogy 3 dikba jussak, asem 2 dik minden vizsgának vagy valamennyi kredit pontnak kell lenni...
Szigorlat, mikor van (nyáron)?... és lehet tolni, mint a tantárgyakat?:)
Aktiv, passziv év?...
Félévi aláirások... bocsi az összevisszaágért, de másképp nem ment nagy a köd ebben a témában de nem csak nálam...
Ha valaki tudja vagy tapasztalta már kérem irjon valami onfot ezekről
Köszi!:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 17:44    Hozzászólás témája: Re: Kreditek pontok etc:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
Kreditek, Szigorlat, bukás, Aktiv, Passziv év?!:)

nos első éves csira is golya vagyok Gazdasági informatika, Távoktatás szakon...
ezek lennének a kérdésim, hogy Kredit pontok hogy vannak, azaz mennyi nek kell lenni ahhoz, hogy 3 dikba jussak, asem 2 dik minden vizsgának vagy valamennyi kredit pontnak kell lenni...
Szigorlat, mikor van (nyáron)?... és lehet tolni, mint a tantárgyakat?:)
Aktiv, passziv év?...
Félévi aláirások... bocsi az összevisszaágért, de másképp nem ment nagy a köd ebben a témában de nem csak nálam...
Ha valaki tudja vagy tapasztalta már kérem irjon valami onfot ezekről
Köszi!:)

jaj istenem, minden nap leirom ezeket a mircen :)

szoval amit en tudok:

- a masodik ev vegere el kell erni 50 kreditpontot. ha ez nem sikerul, akkor passziv statuszba tesznek at, es addig nem vehetsz fel uj targyakat, amig el nem ered az 50 kreditet
    - szigorlatra akkor mesz, amikor akarsz, bar nem ajanlatos halogatni -> elvileg minfon sztech szig 2. felev utan, matek szig 3. felev utan van
    - alairast akkor kapsz, ha sikerult egy targyad, es leadod az indexed jegybeiratasra .. elegtelen vizsgat nem irnak be az indexbe

en ezeket igy tudom, jo lenne ha mas is hozzaszolna, nemsokara kuldok egy e-mailt a foigazgatonak, o majdmegmondja mi a velemenye errol ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

távoktatáson most már tudtommal csak 40 kreditet kell elérni a 4. szemeszter végéig, 50 kredit a limit a nappalin
szigorlatot valóban mindegy mikor teszed le, inkább az a kérdés hányszor futsz neki /főleg matek/ :)
matek szigorlat nekem 3. szemeszterben lett volna, ha elmegyek Rolling Eyes
számtech szig 5. félév
nincs félévi, évvégi satöbbi aláírás, meg félévközi jegy és társai; itt csak jegyek és kreditpontok vannak, ha megvan a tárgy viheted az indexedbe beiratni a jegyet az indexirodába /van amikor a tanár vizsga után egyből beírja/
én gí tudom, de lehet hogy már újabb szabályok vannak Wink
Vissza az elejére
MadNed
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt is hallottam, hogy akinek nincs meg a 15 kredite a felevben, az nem mehet a kovetkezo felevre. Vagy ez csak kacsa?
Szoval ha tegyukfel egy vizsgat sem csinalok meg, akkor mehetek masodikba? :)
Vagy ott van az egymasra epules. Felvehetem a matak 3 mat, ha nincs meg a matek 2?
Bar errol az utolsorol azt hallottam, hogy van akinek a matek 1 es a 3 megvan de a ketto nincs, de nem tudom, hogy ez igaz e.
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MadNed írta:
Azt is hallottam, hogy akinek nincs meg a 15 kredite a felevben, az nem mehet a kovetkezo felevre. Vagy ez csak kacsa?
Szoval ha tegyukfel egy vizsgat sem csinalok meg, akkor mehetek masodikba? :)
Vagy ott van az egymasra epules. Felvehetem a matak 3 mat, ha nincs meg a matek 2?
Bar errol az utolsorol azt hallottam, hogy van akinek a matek 1 es a 3 megvan de a ketto nincs, de nem tudom, hogy ez igaz e.

naszoval mas suliban van az, hogy ha nem teljesited a kreditek 50%-at akkor kibuksz felevkor.. nalunk ilyen nincs

en ugy vettem fel a matek3-at es most a matek 4-et, hogy nem volt meg a matek2

lehet hogy a matek3 nekem is elobb meglesz, mert konnyebb, mint a matek2 :)

mas kerdes?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick
felejtsd el a hagyományos egyetemi-főiskolai cuccokat
itt egyik tantárgy sem előkövetelménye a másiknak
az már más dolog hogy egy későbbi tantárgy anyaga egy régebbire épül
ja és gdf-en nem felveszed a tárgyakat hanem adják, kivétel ezalól a 3. félévtől a 6. szemeszterig kötelezően választható tantárgyak /minden félév előtt 4 tárgyból választatsz 1-et/
és nyugodtan elmehetsz matek 4re vizsgázni még akkor is ha nincs meg az első 3 matekod, stb
15 kredites félévlimitről nem tudok, lehet hogy most vezették be, nekünk biztos nincs
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="puncsosnaszoval mas suliban van az, hogy ha nem teljesited a kreditek 50%-at akkor kibuksz felevkor.. nalunk ilyen nincs

en ugy vettem fel a matek3-at es most a matek 4-et, hogy nem volt meg a matek2

lehet hogy a matek3 nekem is elobb meglesz, mert konnyebb, mint a matek2 :)

mas kerdes?[/quote]

valóban, matek 2 szerintem jóval nehezebb mint a 1, 3 és 4/ezért nincs is még meg Rolling Eyes /
szerintem a matek szigorlatokon is azért véreznek el annyian mert leginkább a 2re épül
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed
+ ]
:)
Vissza az elejére
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hu, köszi szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam:)))

De ha valakinek meglesz a hivatalos válasz az sem lenne rossz, bár megint tanulmányi osztály...neeeeeeeee:)

köszi mégegyszer!:)
Vissza az elejére
MadNed
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krampusz: A kotelezoen valaszthato tantargyak kozul 1 et kell felvenni. Ezt irtad. A kerdesem, hogy ha en akarok, felvehetek tobbet is? Aztan, ha nem sikerul, legfeljebb leadom, es 1 et megtartok.
2 dolog miatt is jo lenne, igy felvennem azt ami tenyleg erdekel, nem pedig azt ami konnyu. :)
Igy most nagy a kisertes, hogy konnyut vegyek fel, vagy azt ami erdekel. :)
pld. Lattam, hogy fel lehet venni valami winsuxos dolgot. Nem hiszem, hogy nehez, de lehet hogy felveszem. Eppen ezert. Vagy ott van a php. Nem mondom, hogy profi vagyok belole, de azert a vizsga szerintem menne belole. Szoval megint csak elgondolkoztato, hogy azt vegyem fel, mert az konnyu, vagy szivassam magam valami massal, ami nehez, de erdekel.
Ezert szeretnek felvenni 2-3 tantargyat.
Vagy Lehet e azt csinalni, hogy 1 et felveszek, de a tobbire is bajarok, csak ugy halgatni. Mert akkor felveszem azt ami konnyu, ami meg erdekel, azt meg annyira tanulom meg amennyire erdekel, mert nem kerik szamon. Remelem ertheto voltam. Kicsit belezavarodtam.
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Tisztelt Főigazgató Asszony!

Lenne pár fontos kérdésem, amelyeket nagyon sokan kérdeznek tőlem. Én eddig válaszoltam nekik, de annyian vannak, főleg elsősök, hogy nem szeretném őket félretájékoztatni.

1. Más iskoláknál a félév teljesítése a kreditek 50%-ához (az első félévekben általában 15 kredit) van kötve. Nálunk igaz-e az, hogy a második év végére a nappalisoknak 50, a távosoknak 40 kredit pont a minimum? Én ugy tudom, ha nem éri elvalaki ezt a minimumot, akkor sem kell elhagynia a GDF-et, hanem „csak” passziv státuszba teszik át. Ez tényleg így van?
2. Egy tantárgyból úgy tudom, többször lehet menni vizsgázni, és csak az elfogadott jegyet írják az indexbe. (elégtelent sem). Ez így van?
Ha egy tárgyat több féléven át tanulunk, pl: matek, akkor előfeltétel a tárgyfelvételhez az előző félévi anyag sikeres teljesítése?
3. Elvileg vannak évfolyamfelelőseink. Az ő nevüket, elérhetőségeiket hol lehet megtudni?

Válaszát előre is köszönöm, ha nem Ön a megfelelő személy a válaszadásra, akkor kérem továbbítsa a levelem!

Tiszteletel: "

elment a level, varom a valaszt :)
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2004.02.15. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MadNed írta:
Krampusz: A kotelezoen valaszthato tantargyak kozul 1 et kell felvenni. Ezt irtad. A kerdesem, hogy ha en akarok, felvehetek tobbet is? Aztan, ha nem sikerul, legfeljebb leadom, es 1 et megtartok.
2 dolog miatt is jo lenne, igy felvennem azt ami tenyleg erdekel, nem pedig azt ami konnyu. :)
Igy most nagy a kisertes, hogy konnyut vegyek fel, vagy azt ami erdekel. :)
pld. Lattam, hogy fel lehet venni valami winsuxos dolgot. Nem hiszem, hogy nehez, de lehet hogy felveszem. Eppen ezert. Vagy ott van a php. Nem mondom, hogy profi vagyok belole, de azert a vizsga szerintem menne belole. Szoval megint csak elgondolkoztato, hogy azt vegyem fel, mert az konnyu, vagy szivassam magam valami massal, ami nehez, de erdekel.
Ezert szeretnek felvenni 2-3 tantargyat.
Vagy Lehet e azt csinalni, hogy 1 et felveszek, de a tobbire is bajarok, csak ugy halgatni. Mert akkor felveszem azt ami konnyu, ami meg erdekel, azt meg annyira tanulom meg amennyire erdekel, mert nem kerik szamon. Remelem ertheto voltam. Kicsit belezavarodtam.

a kötelezően választható tantárgyakat a kreditpont növelés érdekében kell felvenni. Pontosabban a 3-6. szemeszterig legalább összesen 9 kreditpontot érő tárgyakat kell felvenni /ez nappalin így van távon stb-n nem tudom hogy így műxik-e/
tudtommal csak egyet lehet felvenni, de szerintem bármelyik előadásra beülhetsz mert sehol nem olvasnak névsort meg nem jelent a hetes hogy ki hiányzik :P

egyébként ami érdekel azt nyugodtan megtanulhatod suli nélkül is, elég hozzá a google meg egy kis keresgélés, na meg tanulás :)
Vissza az elejére
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.02.16. 04:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PUNCSOS! Shock

Ez Gáz. Tőled nem vártam volna ezt.
Bár igaz, kirakhatnák ezt a honlapra is.
1.: IGAZ. 50kredit vagy passzív, de néha megússza az is akinek nincs meg. Surprised Láttam ilyet.
2.: IGEN. Csak a pót vizsga díjat kell mindig fizetni. Első három alkalom 1000 HUF Utánna 1500HUF, de sokszor elfogadják az 1000 HUF-osat is, csak vigyél.
3. Gyakorlatilag is vanak. Az enyém pl tök kedves. Megoldás: (sajna) T.O.
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2004.02.16. 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Garci írta:
PUNCSOS! Shock

Ez Gáz. Tőled nem vártam volna ezt.
Bár igaz, kirakhatnák ezt a honlapra is.
1.: IGAZ. 50kredit vagy passzív, de néha megússza az is akinek nincs meg. Surprised Láttam ilyet.
2.: IGEN. Csak a pót vizsga díjat kell mindig fizetni. Első három alkalom 1000 HUF Utánna 1500HUF, de sokszor elfogadják az 1000 HUF-osat is, csak vigyél.
3. Gyakorlatilag is vanak. Az enyém pl tök kedves. Megoldás: (sajna) T.O.

jolvan Garci, de kell egy hivatalos valasz, mert annyian nyaggatnak!
maniac
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2004.02.20. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallottam egy olyat hogy ha nincs meg a felevben a 15 kredited akkor kibuksz, evet ismetelsz stb. Viszont en eddig ugy tudtam hogy csak annyi a megkotes hogy a 2. ev vegere legyen 60 kredited, most akkor mi az igazsag, plz help!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.