Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Új gdfhid - 5let láda
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> WEBOLDAL KÉSZÍTŐKET KERESÜNK!
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.13. 10:13    Hozzászólás témája: Új gdfhid - 5let láda Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elso korben a regisztraciot kell megoldanunk, hogy zartkoru legyen a rendszer, mindenfele otletet szivesen latnank.

Jelenleg meghivo kikuldesevel lehet csak regisztralni, azonban elofordulhat, hogy valaki olyannak kuld meghivot aki nem gdf hallgato (neadjisten gdfes munkatars), ezek ellenorzesere kellene kitalalni valami rendszert.

Beiratkozasokkor valszeg meg fogunk jelenni szemelyesen ahol mindenki kaphat egyedi belepot index vagy diak bemutatasaval azonban az addig (es mas, nem beiratkozasi) idoszakban is meg kellene oldani a regisztracio ellenorzeset.

Erre varjuk a tippeket!

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HuNReal
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.05.13. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóba jöhet sztem. egy iwiw ellenőrző rendszer is. A profil alapján sok minden kiderülhet. Persze alap a teljes kitöltés.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.13. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HuNReal írta:
Szóba jöhet sztem. egy iwiw ellenőrző rendszer is. A profil alapján sok minden kiderülhet. Persze alap a teljes kitöltés.

Ez egyszeruen megoldhato (a szukseges adatok kitoltese), de barki csinalhat barmilyen kamu profilt, mint iwiwen is, csomo ismert szemely van fent, persze nagyonsokat hulyegyerekek csinaltak kamubol.

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Atesz70
a fórum mestere
a fórum mestere

HozzászólásElküldve: 2008.05.13. 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az EHA kód végén nincs valamilyen CDV? Mert akkor lehetne érvényes EHA kód alapján is regelni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
n3tg0d
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.05.13. 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valami megoldás jó lenne, mert sajna én még nem kaptam meghívót, de nagyon mennék :)
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

n3tg0d írta:
Valami megoldás jó lenne, mert sajna én még nem kaptam meghívót, de nagyon mennék :)

Senki sem kapott meg meghivot (puncsost es Derrick;)et leszamitva:) )
De ami kesik az jon!
Turelem tornaterem.

Atesz70 írta:

Az EHA kód végén nincs valamilyen CDV? Mert akkor lehetne érvényes EHA kód alapján is regelni.

Ezt kifejtened pontosabban? mert nemtudom mi az a cdv. Rolling Eyes

Annyi meg van oldva, hogy ip-t loggol a rendszer es egy embernek be kell regisztralnia az ip cimet (max 2 db-ot a videkiek miatt, adslnel ip tartomanyt), es CSAK ezekrol a cimekrol lephet be maskulonben kizaras, es szankcio az ellen aki ezt a szemelyt meghivta.

(Remelem azt mindenki latja, hogy ezek a szigoritasok a mi erdekunket szolgaljak)

Az alabbi eset miatt, gondolom egyertelmuve valt szamotokra (es a hokosok szamara is), hogy NEM kapnak accountot az uj gdfhid-ra.

http://regiforum.gdfhid.hu/viewtopic.php?p=17751#17751

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HÖK nek azon kivül hogy egyes tagjai szítják a tűzet, semmi értelmét nem láttom. Jah annyit volt, hogy a Szenátusban részt vettek mint szavazók... és ezért nagyon hálás nekik a most szorulthelyzetben lévő évfolyamok...

Információk terén is erős kihívásokkal küszködnek, szerintem ez a fórum többet segített a hallgatóknak akár csak információk terén, mint a nagyra tisztelt HÖK.
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
HÖK nek azon kivül hogy egyes tagjai szítják a tűzet, semmi értelmét nem láttom. Jah annyit volt, hogy a Szenátusban részt vettek mint szavazók... és ezért nagyon hálás nekik a most szorulthelyzetben lévő évfolyamok...

Információk terén is erős kihívásokkal küszködnek, szerintem ez a fórum többet segített a hallgatóknak akár csak információk terén, mint a nagyra tisztelt HÖK.

Az a helyzet, hogy egyik iskola sem mukodhet hök nelkul, torvenyileg szabalyozva van ez.

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attól, hogy valamit törvény szabályoz, még nem biztos, hogy működőképes: )
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A legjobb lenne a diákkal való érvényesítés. Hátránya: ember kell, aki felvállalja, hogy leellenőrzi a diákokat, és esetleg meglátogatják a GDF-től is, ráadásul lehet dik, aki megadja a hozzáférését annak, akinek nem szabadna. Szóval, szar ügy ez.

Lehet, hogy úgy kellene, hogy akik az én, Derrick, MaZsola meg még pár régi tag MEGBÍZHATÓ barátai, majd ugyanígy az ő barátaik, stb. Lényeg, hogy csak a tényleg megbízhatóak kapjanak accot.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

puncsos írta:
A legjobb lenne a diákkal való érvényesítés. Hátránya: ember kell, aki felvállalja, hogy leellenőrzi a diákokat, és esetleg meglátogatják a GDF-től is, ráadásul lehet dik, aki megadja a hozzáférését annak, akinek nem szabadna. Szóval, szar ügy ez.

Lehet, hogy úgy kellene, hogy akik az én, Derrick, MaZsola meg még pár régi tag MEGBÍZHATÓ barátai, majd ugyanígy az ő barátaik, stb. Lényeg, hogy csak a tényleg megbízhatóak kapjanak accot.

Az alapfelallas ez, de igy lehet hogy csak lassan jut el olyan emberekhez a meghivo akik egyebkent siman megbizhatoak csak mondjuk mi nem ismerjuk oket.

Lehetne tartani reg napot, mondjuk egy krimoban, es johetnenek a gdf-esek diakkal vagy indexszel igazolhatnak magukat.
(es minden reggelo meghivja az adminokat ott helyeben egy sörre
Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy)

Vagy valami egyeb nyilvanos helyen ahova felallithatunk egy pultot.

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Mefi
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én arra gondoltam, hogy az ETR-ből megszerezhető lista alapján lehetne osztogatni a meghívókat, személyesen. Persze ehhez kell valaki, aki járkál a diákok között (az ilyen híre elég hamar elterjed, hozzáteszem), és megkérdezi, hogy skacok kell-e valami. Ha igen, akkor pedig EHA-kód és név alapján lehet küldeni a meghívót. Persze ha valaki be akarja jelenteni, azt így sem lehet elkerülni, avagy el lehetne, ha lakcímet és telefonszámot is elkérnénk a regisztrálóktól (ez elvenné a kedvét sok-sok embernek a rosszalkodástól, és a fórumon való flémhullámtól sem kellene tartani). Ráadásul ugye baráti körökben egy valaki letölti, és odaadja több embernek a dolgokat. Erre gondoltam nagy vonalakban.

Üdv;
Mefi
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.14. 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mefi írta:
Sziasztok!

Én arra gondoltam, hogy az ETR-ből megszerezhető lista alapján lehetne osztogatni a meghívókat, személyesen. Persze ehhez kell valaki, aki járkál a diákok között (az ilyen híre elég hamar elterjed, hozzáteszem), és megkérdezi, hogy skacok kell-e valami. Ha igen, akkor pedig EHA-kód és név alapján lehet küldeni a meghívót. Persze ha valaki be akarja jelenteni, azt így sem lehet elkerülni, avagy el lehetne, ha lakcímet és telefonszámot is elkérnénk a regisztrálóktól (ez elvenné a kedvét sok-sok embernek a rosszalkodástól, és a fórumon való flémhullámtól sem kellene tartani). Ráadásul ugye baráti körökben egy valaki letölti, és odaadja több embernek a dolgokat. Erre gondoltam nagy vonalakban.

Üdv;
Mefi

Igen a szemelyes reg osztas az ami megoldhato, viszont milyen ETRbol megszerezheto listara gondolsz?

- Robert Sewell
Vissza az elejére
wolf
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.05.15. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem nem nagyon tetszik ez az ötlet, szerintem pont ez a poén a fórumban, hogy az ember úgy is véleményt mondhat, hogy nem kell megírni a nevét, címét, eha kódját, születési anyakönyvi kivonat közjegyző álatal hitelesített másolatát csatolni, ...

Azt megértem, hogy jó volna nem ide illő tagokat kirakni, de gondoljatok bele, hogy az említett topicból még így is kikerültek adatok, hogy elvileg anonim a rendszer. Namost ha véletlenül bekerül valaki az új rendszerbe, aki nem megbízható, akkor szerintem nagyon visszafelé sül el az egész. Ha meg nagyon szigorú lesz a szűrés, hogy kit engedtek be, akkor pedig maradtok hárman, négyen...

Ráadásul sokaknak, akiknek pl. egy-két vizsga hiányzik, mint jómagam, hogy lehet, hogy szívesen leírja az utolsó vizsga tapasztalatait, ad tanácsot, leírja a dm, ZV tapasztalatait, főként ha ezt anonim módon teheti, de ha túl macerás, túlszabályozott, sokáig tart regisztrálni, akkor nem fogja megtenni. Ez az én véleményem.

Továbbá a vidéki hallgatókat ki fogja lecsekkolni, hogy mennyire megbízható? Nehogy azt gondoljátok, hogy csak pestiek írkálnak ide.
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.05.15. 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wolf írta:
Nekem nem nagyon tetszik ez az ötlet, szerintem pont ez a poén a fórumban, hogy az ember úgy is véleményt mondhat, hogy nem kell megírni a nevét, címét, eha kódját, születési anyakönyvi kivonat közjegyző álatal hitelesített másolatát csatolni, ...

A forum/kozossegi oldal tovabbra is anonim marad, rolam sem fogtok megtudni tobbet, hogy MaZsola a nickem, hacsak nem akarom nyilvanossa tenni az adataimat (szerk.: a profilomban) . Viszont az adminok (puncsos, derrick, garcia,en) tudni fogjak a userek rendes nevet, persze a korabban belinkelt adatkezelesei torvenyt betartva. (ezt majd alaposan at kell olvasnunk).

wolf írta:

Azt megértem, hogy jó volna nem ide illő tagokat kirakni, de gondoljatok bele, hogy az említett topicból még így is kikerültek adatok, hogy elvileg anonim a rendszer. Namost ha véletlenül bekerül valaki az új rendszerbe, aki nem megbízható, akkor szerintem nagyon visszafelé sül el az egész.

A topicbol azert kerultek ki adatok mert NEM ZART a rendszer, ellentetben az uj oldallal ahol bejelentkezes nelkul annyit lehet csak latni, hogy helo ez a gdf nemhivatalos kozossegi oldala ha jelentkezni akkarsz akkor blabla.

wolf írta:

Ha meg nagyon szigorú lesz a szűrés, hogy kit engedtek be, akkor pedig maradtok hárman, négyen...

Ezt szeretnenk elkerulni, ezert is hoztam letre ezt a topicot, hogy javaslatokat adjatok egy egyszeru de megizhato reg rendszerhez.

wolf írta:

Ráadásul sokaknak, akiknek pl. egy-két vizsga hiányzik, mint jómagam, hogy lehet, hogy szívesen leírja az utolsó vizsga tapasztalatait, ad tanácsot, leírja a dm, ZV tapasztalatait, főként ha ezt anonim módon teheti, de ha túl macerás, túlszabályozott, sokáig tart regisztrálni, akkor nem fogja megtenni. Ez az én véleményem.

Ezt szeretnenk elkerulni, ezert is hoztam letre ezt a topicot, hogy javaslatokat adjatok egy egyszeru de megizhato reg rendszerhez.

wolf írta:

Továbbá a vidéki hallgatókat ki fogja lecsekkolni, hogy mennyire megbízható? Nehogy azt gondoljátok, hogy csak pestiek írkálnak ide.

Ezzel tisztaban vagyunk, ezert is hoztam letre ezt a topicot, hogy javaslatokat adjatok egy egyszeru de megizhato reg rendszerhez.

Etrben neztem ezt az email keresest ahogy valaki ajanlotta feljebb, talan fel tudjuk hasznalni (hacsak le nem tiltjak addig...). meg azon is gondolkoztam, hogy a user megadja nekunk az ehakodjat, nevet, etr-ben regisztralt emil cimet es akkor ezzel a funkcioval le tudjuk csekkolni, pontosabban felvesz valamelyikunket msnre es "eloben" megmondjuk neki hogy most valtoztassa meg az emilcimet pl hokuszpokusz@torpapa.org-ra es abbol tudni fogjuk, hogy o az.

Valaki irta feljebb az iwiwes ellenorzest, ezt is erdemes meggodnolni (mondjuk pl en sem vagyok fent).

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> WEBOLDAL KÉSZÍTŐKET KERESÜNK! Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.