Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Index könyv és ami mögötte van:)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.03.04. 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amikor beiratkozni mentem, reggel 8kor egymilliárd emebr volt ott
harmadévesek csak 3-an :)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.03.04. 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

:)

Kiváncsi lennék egy ilyen féle fajta GDF belső statisztikára:) hogy mennyien vagyunk különbőző évfolyamokban:) szerintem az évfolyamok végefelé a létszám is csökken elégé meredeken:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.03.04. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy nagyon durva statisztika a Bécsin. 1.emelet leghátsó terem.
Az szerepel rajta, hogy melyk évben hányan kezdtek és hányan végeztek. Növekvő számok, csak a két táblázat nagyságrendileg tér el egymástól. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 00:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Garci írta:
Van egy nagyon durva statisztika a Bécsin. 1.emelet leghátsó terem.
Az szerepel rajta, hogy melyk évben hányan kezdtek és hányan végeztek. Növekvő számok, csak a két táblázat nagyságrendileg tér el egymástól. Sad

ez az összes olyan sulinál így van amelyikre alacsony követelmények vannak megadva a felvételhez, első félévben indulnak pár százan szakonként, végére megmarad 10-20%

pl iparművészetin biztos nincsenek durva lemorzsolódások, de csak azért mert egy szakra 10-20 embert vesznek fel (állami fin.+ költségt. összesen), és aki ilyen helyre bejut 3-4 (vagy még több) felvételi kör után az valszeg nem fogja otthagyni csak úgy
Vissza az elejére
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem csak az a baj, hogy sokan kibuknak (mert tényleg sokan vannak akik másodikra már be sem iratkoznak), hanem hogy rengetegen eleve úgy kezdik a sulit, hogy van rá NYOLC évük. Sajnos sok ilyen évfolyamtársam van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

en egy tudom hogy ha 3om eves a suli akkor 6 evig jarhatsz, regen 4 eves volt es ezert jarhattal 8evig (itt olvastam forumon valahol,valakitol)

de mind1 a cel a 3 ev, es nem kilatastalan a helyzet, bar tavaly ugy tunt(1ev), mer elegge beleszartam tanulasba, viszont most realizalodott bennem hogy minel elobb be kell fejezni ha valamit akarok kezdeni az eletben...Most ott tartok hogy java1-2, adatbaziskezeles, alkalmazasfejlesztestechnologia hianyzik csak (2.eves vok), de java1bol 1 honapon belul megyek vizsgazni, szal nem veszes a dolog, csak segg kell hozza hogy odaulj a konyv melle es tanulj...csokiert sehol se adnak diplomat asszem

(persze konnyen dumalok mondhatjatok hiszen en foallasu tanulo vagyok es nincs munkam ami elvenne az idomet, de asszem raerek meg dolgozni, fiatal vagyok ahhoz:P )

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, teljesen igazad van. Távon 4 év a suli, innen jön ki a 8.
Nappalin biztos más a dolog, többet magyaráznak, több előadás van...
Távon néha nem is érdemes bemenni előadásra, de azért ha valaki egy kicsit (nem nagyon, csak KICSIT) odafigyel, akkor nem fog nagyon elcsúszni a vizsgákkal. Meló mellett nem olyan egyszerű. De azért 8 év ne kelljen hozzá.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bilker írta:
Ja, teljesen igazad van. Távon 4 év a suli, innen jön ki a 8.
Nappalin biztos más a dolog, többet magyaráznak, több előadás van...
Távon néha nem is érdemes bemenni előadásra, de azért ha valaki egy kicsit (nem nagyon, csak KICSIT) odafigyel, akkor nem fog nagyon elcsúszni a vizsgákkal. Meló mellett nem olyan egyszerű. De azért 8 év ne kelljen hozzá.

főleg akkor nem egyszerű, ha melóhelyeden nem tolerálják h suliba jársz, akkor aztán sírhacc h "de hát nekem vizsgám lesz és ha nem megyek el az x pénzbe fog kerülni", hidd el le se xarják, sőt ha tudnak következő alaklommal is kiszúrnak veled (mondván, h a munkakör betöltéséhez nincs szükség felsősokú végzettségre, akkor ugyan minek is támogassanak)

jópáran vannak olyanok akiket nem támogat a melóhelyük a suli elvégzésében még minimálisan sem, az ilyen esetekben indokolt tud lenni az a 7-8 év
Vissza az elejére
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igazad lehet.
És én amúgy is abban a kiváltságos helyzetben vagyok, hogy minden sulis alkalomra szabi nélkül mehetek (persze ezt az időt máskor le kell dolgozni), és elég sokszor még tanulgatni is tudok.

Van valami abban, amit írtál, de a 8 év szerintem akkor is sok egy kicsit.
Főleg akkor, ha valaki eleve így áll hozzá, még akkor is ha hamarabb el tudná végezni.

Remélem senkit nem sértettem meg a véleményemmel, nem állt szándékomban. Ha igen, akkor bocs...
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.03.05. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="bilker"]
Főleg akkor, ha valaki eleve így áll hozzá, még akkor is ha hamarabb el tudná végezni.
[quote]

hat, es ki emlexik majd arra amit elso evben tanult ha mondjuk 8 evig jart suliba, es ha raadasul nem is ilyen munkakorben dolgozol...akkor a tudasod elevul es csak egy papirt fogsz kapni a 8 evert de tudast nem sokat...szerintem

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.03.06. 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MaZsola írta:
bilker írta:

hat, es ki emlexik majd arra amit elso evben tanult ha mondjuk 8 evig jart suliba, es ha raadasul nem is ilyen munkakorben dolgozol...akkor a tudasod elevul es csak egy papirt fogsz kapni a 8 evert de tudast nem sokat...szerintem

szerintem te sem emléxel arra hogy mit tanultál általános iskola 2ban a környezetismeret órán, ennek ellenére elvégezted az általánost Razz :)

no komolyra fordítva:
elég sok embernek a papír a lényeg
pl közalkalmazottként magasabb bérbesorolásba kerül ha van diplomája
vagy mondjuk a leendő munkahely megköveteli a felsőfokú végzettséget, de mivel látják h nagyon ott van az illető a témában felveszik és elküldik 1 fősulira, h télleg meglegyen 1szercsak az a végzettség

amúgy meg jópár olyan tárgy van amit megtanulsz a 3-4 vagy akár 8 év alatt és semmi hasznát nem veszed soha az életben, szerintem munkahelyen nem fognak téged megkérni h vázold fel az első két félév össztananyagát, azt viszont inkább h milyen végzettséged van és mennyire vagy elmélyülve abban amire alkalmazni akarnak
Vissza az elejére
bilker
öreg fórumos
öreg fórumos

HozzászólásElküldve: 2005.03.06. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

krampusz írta:
azt viszont inkább h milyen végzettséged van és mennyire vagy elmélyülve abban amire alkalmazni akarnak

Egy multinál dolgozom és azt látom, hogy csak az idézett mondat első fele érvényesül. Ha a második fele nem jön be, hát elbírja a cég. Very Happy

De abban egyetértünk, hogy a megszerzett tudásod nem feltétlenül függ attól, hány év alatt végezted el a sulit.
Vissza az elejére
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.03.21. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...még 1 hét... állitolag a honap végén lesznek "kész" az indexekel, és ápr elején lehet átvenni... ilyen "tempo" mellett nem értem miért kérik el mindig beiratkozásnál maradjon náluk arra a "köztes kis időre": )))
Vissza az elejére
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.04.08. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...nos nos...átvettem az indexet az etelén...aki még nem az tegye
:)
üdv
Vissza az elejére
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2005.04.10. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja enis felvettem, (becsi ut MI nappali 2dik evf) :)
kozben 5 jegyet kell beiratnom Razz

- Robert Sewell
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.