Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Diplomamunka
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> SZIGORLAT, ÁLLAMVIZSGA
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Newyorker
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.11.07. 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NAh, elküldtem postán, remélem hamar átnézik és elfogadják, aztán nekiállhatok :)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Senki Alfonz
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.11.26. 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem ismerem még ki magam ezen a fórumon, ezért írok ide.

A GDF-en nálunk mindenki segítette egymást, ezért én is továbbörökítem a hagyományt, ha igény van rá.

Tehát:

Aki SAP témakörében ír szakdolit, legyen az valamelyik modul, vagy ABAP, dobjon meg egy privát üzenettel, és segítek, amiben tudok.

4 éve SAP-ozok, és ötös diplomamunkát csináltam.

Keress bátran.. Nekem is segítettek, én is segítek Very Happy
Vissza az elejére
Sraji
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A diplomadolgozatommal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Mi a tapasztalat, web-es alkalmazás fejlesztésénél, (ASP.NET; C#) ahol IIS-t és SQL servert is használok, mennyire lényeges az UML használata? Bevallom nekem ne áll rá az agyam és nem is nagyon tudom, hogy tudnám ennek megfelelően átalakítani. Gyakorlatilag a programmal és a diplomamunkámmal is elkészültem, de nem az UML szellemében.

I.
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sraji írta:
Sziasztok!

A diplomadolgozatommal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Mi a tapasztalat, web-es alkalmazás fejlesztésénél, (ASP.NET; C#) ahol IIS-t és SQL servert is használok, mennyire lényeges az UML használata? Bevallom nekem ne áll rá az agyam és nem is nagyon tudom, hogy tudnám ennek megfelelően átalakítani. Gyakorlatilag a programmal és a diplomamunkámmal is elkészültem, de nem az UML szellemében.

I.

Helló!

A konzulens látta már az elkészült anyagot?
Érdemes lenne belenézni néhány DM-be a könyvtárban. Gondolom már sokan adtak be dolgozatokat hasonló témában...
Én is webes cuccot fogok leadni (várom, h elfogadják a tervet), igy engem is érdekelne ez a dolog.

Üdv
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem egy webshop van elbítálás alatt, igaz még csak a terv, 1x már visszadobták, mert nem lehet esszé jellegű, a mostanira már lassan 2 hónapja várok. A kész DM-es felépítése engem is érdekelne, hogy ne kelljen sokat utaznom pestre a konzulenshez:)

még 1 delphi van az abszorditóriumig...
Vissza az elejére
Sraji
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Black írta:
Helló!

A konzulens látta már az elkészült anyagot?
Érdemes lenne belenézni néhány DM-be a könyvtárban. Gondolom már sokan adtak be dolgozatokat hasonló témában...
Én is webes cuccot fogok leadni (várom, h elfogadják a tervet), igy engem is érdekelne ez a dolog.

Üdv

Csak külső konzulensem van. Neki így is jó lenne, de hallottam olyat, akinek állítólag azért dobták vissza a programját, mert nem UML-ben ment a rendszertervezés. Hiába volt működő prg.

Isi
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

idoru írta:
nekem egy webshop van elbítálás alatt, igaz még csak a terv, 1x már visszadobták, mert nem lehet esszé jellegű, a mostanira már lassan 2 hónapja várok. A kész DM-es felépítése engem is érdekelne, hogy ne kelljen sokat utaznom pestre a konzulenshez:)

Én is webshop-ot irnék Very Happy 1.5 hónapja adtam be a tervet, most már igazán dönthetnének... Az első leadásnál mennyit ültek rajta?
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sraji írta:
Csak külső konzulensem van. Neki így is jó lenne, de hallottam olyat, akinek állítólag azért dobták vissza a programját, mert nem UML-ben ment a rendszertervezés. Hiába volt működő prg.

Isi

Hogy lehet h csak külső konzulensed van? Én úgy tudtam, h a belső az kötelező, és ha nagyon indokolt (olyan speciális témát választottál, amihez nem ért senki a suliban), akkor választhatsz külsőt is. Szerintem az aláirásokat is csak belsős tanár adhatja.

Az a baj, h a program - akármilyen csúcsszuper - senkit nem fog érdekelni. Csak a doksi, a tervezés, felhasználói leirás, stb... Sad
Ráadásul simán ki fogják szúrni, ha utólag készült a terv Sad És akkor az bezony bukta.....

Üdv
hozzászóló
hozzászóló

HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Black írta:

Ráadásul simán ki fogják szúrni, ha utólag készült a terv Sad És akkor az bezony bukta.....

Üdv

Már bocs, azt hogy szúrják ki????

Csak kérdem Razz
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 00:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Senki Alfonz írta:

Csak kérdem Razz

Ha csak leülsz, és elkezded irni a programot (a legtöbben ezt teszik), akkor ott simán lehetnek átgondolatlanságok (ugye nagyon sokan tudnak programozni, de nagyon kevesen tudnak jól programozni). Ha a forrásból kezded el felrajzolni az UML meg egyéb diagrammokat, akkor azokból rögtön látszódni fog az átgondolatlanság. Tervezés közben sokkal jobban átgondolod a feladatot, és igy átláthatóbb, letisztultabb programot fogsz késziteni. Itt természetesen komplexebb feladatokra gondolok, nyilván senki nem fog elcseszni pl. egy sorbarendezést. Bár, ebben lehet h tévedek Very Happy
Szóval szerintem nem nagyon érdemes kockáztatni. Ne egy ilyen baromság miatt kelljen új DM témát keresni...
Amúgy én is utálom a doboz-rajzolgatást, de néha tényleg meg kell csinálni, mert sokkal nagyobb meló évekig egy megtervezettlen szart foltozgatni, mint egy jól átgondolt rendszerben fejleszteni, hibát javitani. 10 éve dolgozom sw fejlesztőként, és nagyon sokat szivtam az ad-hoc "fejlesztett" szoftverek miatt....

Üdv
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Black írta:
idoru írta:

Én is webshop-ot irnék Very Happy 1.5 hónapja adtam be a tervet, most már igazán dönthetnének... Az első leadásnál mennyit ültek rajta?

megvolt a teljes 2 hónap, sztem kicsit több is:(
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

idoru írta:
megvolt a teljes 2 hónap, sztem kicsit több is:(

Most komolyan...Ennyi év szopatás után miért kell ezt csinálni ennek a köcsög iskolának? Jó lenne már minél előbb végezni, oszt elhúzni innen jó messzire....
Ha visszadobják a tervet, akkor tuti rájuk boritom az asztalt. Nem fogok újra 2+ hónapot várni. Röhej h egy A4-es oldalnyi szövegen ennyit b@szakodnak.
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Black írta:
Sraji írta:

Isi

Hogy lehet h csak külső konzulensed van? Én úgy tudtam, h a belső az kötelező, és ha nagyon indokolt (olyan speciális témát választottál, amihez nem ért senki a suliban), akkor választhatsz külsőt is. Szerintem az aláirásokat is csak belsős tanár adhatja.

Az a baj, h a program - akármilyen csúcsszuper - senkit nem fog érdekelni. Csak a doksi, a tervezés, felhasználói leirás, stb... Sad

Üdv

Vidéken nem kell belső konzulens. Nálunk már nem is lenne rá lehetőség, mert a suli is megszűnt.
A programot most teljesen átírom ob orientált szemlélet alapján. Közben próbálok dobozokat gyártani. Egyszerűbb lenne, ha tanultunk volna ilyet.

Isi
Vissza az elejére
Sraji
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Black írta:
Senki Alfonz írta:

Csak kérdem Razz

Szóval szerintem nem nagyon érdemes kockáztatni. Ne egy ilyen baromság miatt kelljen új DM témát keresni...
Amúgy én is utálom a doboz-rajzolgatást, de néha tényleg meg kell csinálni, mert sokkal nagyobb meló évekig egy megtervezettlen szart foltozgatni, mint egy jól átgondolt rendszerben fejleszteni, hibát javitani. 10 éve dolgozom sw fejlesztőként, és nagyon sokat szivtam az ad-hoc "fejlesztett" szoftverek miatt....

Üdv

Ha már itt tartunk, milyen dobozokra gondolsz?
Ezek elegek?
Adatbázisnál: Egyed-kapcsolat diagram, Normalizálás folyamata, fizikai adatmodell. (esetleg, adatfolyam diagram)
Program: szakterületi objektummodell, Együttműködési diagram, osztálydiagram és ahol érdemes tevékenységdiagram.

Isi
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sraji írta:

Vidéken nem kell belső konzulens. Nálunk már nem is lenne rá lehetőség, mert a suli is megszűnt.
A programot most teljesen átírom ob orientált szemlélet alapján. Közben próbálok dobozokat gyártani. Egyszerűbb lenne, ha tanultunk volna ilyet.

Isi

Értem :) Ezt nem tudtam...

uh...az szép meló lesz. Gyakorlatilag akkor újra kell kezdeni az egészet, nem?

Nem tanultatok programtervezést? Mikor kezdted a sulit?
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> SZIGORLAT, ÁLLAMVIZSGA Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.