Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Diplomamunka
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> SZIGORLAT, ÁLLAMVIZSGA
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Newyorker
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2007.11.09. 18:48    Hozzászólás témája: Diplomamunka Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a diplomamunkának hogyan álltok neki?
Mi a menete?
Kivel kell felvenni a kapcsolatot?

Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tommy Vercetti
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.19. 09:37    Hozzászólás témája: Re: Diplomamunka Hozzászólás az előzmény idézésével

Newyorker írta:
Sziasztok!

Mi a menete?

Köszönöm a válaszokat!

Jó lenne ezt a topikot is feléleszteni, én is most írom a DM -et. Július 15. -ig le szeretném adni, és minél hamarabb államvizsgázni.

Informatikus mérnök.

2007-2008-2 költségtérítéses Végzett számítógép-alkalmazási szakirány 8 1
Oklevelet szerzett
Vissza az elejére
lev
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.19. 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Mi a menete?

Köszönöm a válaszokat!

Engem meg ez érdekelne.

Érdemes azelőtt nekiállni, hogy teljesíteném a vizsgáimat? Meg lehet védeni a diplomamunkát az államvizsga előtt, esetleg az utolsó sikeres vizsgám előtt is? Magyarul független a vizsgák teljesítésétől vagy nem? :)
Vissza az elejére
Tommy Vercetti
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.23. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lev írta:
Idézet:
Mi a menete?

Köszönöm a válaszokat!

Engem meg ez érdekelne.

Érdemes azelőtt nekiállni, hogy teljesíteném a vizsgáimat? Meg lehet védeni a diplomamunkát az államvizsga előtt, esetleg az utolsó sikeres vizsgám előtt is? Magyarul független a vizsgák teljesítésétől vagy nem? :)

Ezt ugye most viccnek szántad, mert ekkora marhaságot ritkán hallani, főleg egy felsőoktatási intézmény hallgatójától.

A diplomamunkát az államvizsgán véded meg, az államvizsgára pedig csak az mehet, aki az összes vizsgakötelezettségét teljesítette, beleértve a szigorlatokat is.

Informatikus mérnök.

Oklevelet szerzett
Vissza az elejére
lev
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.23. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok, én is így tudtam, de ismerőseim között van olyan, aki már megvédte a diplomamunkáját, de még szenved az államvizsgával ...
Vissza az elejére
Taru
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.23. 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilyen van, ezt olvastam asszem a gdf oldalán is. Ha eljuttsz államvizsgáik /tehát nincs semmi vizsgád hátra és elfogadták a dm-d/ akkor előfordulhat, hogy a dm-det megvédted de az államvizsgatételen megbuktál. Ez esetben legközelebb csak az államvizsga tételt kapod, a dm-el nem foglalkoznak többé.

Meg hallottam valami olyat, hogy régebben a két vizsga /dm védés és államvizsga/ 2 teljesen külön vizsga volt. A dm védés után lehetett menni államvizsgázni és sokaknak ez a normális sorrend /pl. apukámnak is furcsa, hogy nekem egyszerre lesz, persze ővalamikor a 60-s években végzett jogn, ott meg akkoriban külön volt/. Asszem van suli ahol most is külön van és az egyik feltétele a másiknak de ebben nem vagyok biztos, de hallottam ilyet.

2004-2008
Műszaki informatika - Multimedia szakirány
Vissza az elejére
Tommy Vercetti
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.06.24. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Taru írta:
Ilyen van, ezt olvastam asszem a gdf oldalán is. Ha eljuttsz államvizsgáik /tehát nincs semmi vizsgád hátra és elfogadták a dm-d/ akkor előfordulhat, hogy a dm-det megvédted de az államvizsgatételen megbuktál. Ez esetben legközelebb csak az államvizsga tételt kapod, a dm-el nem foglalkoznak többé.

Meg hallottam valami olyat, hogy régebben a két vizsga /dm védés és államvizsga/ 2 teljesen külön vizsga volt. A dm védés után lehetett menni államvizsgázni és sokaknak ez a normális sorrend /pl. apukámnak is furcsa, hogy nekem egyszerre lesz, persze ővalamikor a 60-s években végzett jogn, ott meg akkoriban külön volt/. Asszem van suli ahol most is külön van és az egyik feltétele a másiknak de ebben nem vagyok biztos, de hallottam ilyet.

Itt egyszerre megy a kettő: megvéded a diplomamunkát, majd felelsz a húzott államvizsga tételekből. Ha a diplomamunka védés sikerül, de valamelyik tételből meghúznak, akkor a következő hónapban mehetsz újra államvizsgázni, ahol már csak tételt kell húznod, DM -et újravédeni nem kell. Ha a DM -et nem tudod megvédeni, akkor azt újra be kell adni, majd két hónap múlva újravédeni. Ekkor meg tételhúzás nincs.

Szélsőséges esetben, ha DM védés és a vizsga is bukta, akkor gondolkodj el azon, hogy egyáltalán hogy voltál képes idáig eljutni. Smile

Informatikus mérnök.

Oklevelet szerzett
Vissza az elejére
májkhül
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.08.21. 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudtok néhány letölthető GDF-es diplomamunkát. NEM MÁSOLNI AKAROM, van témám, egyedi, csak jó volna látni, hogy hogy szokás szerkeszteni, milyen előszót meg hasonló rizsákat szokás beletenni, meg elég sok ilyen apróbb technikai kérdésem lenne, ...

És az a gond, hogy nekem nagyon messze van BP felutazni, megnézni, itt pedig a helyi konzultációs központ valamikor okt. elején nyit, ami már késő.

network@vipmail.hu
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.08.21. 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

májkhül írta:
Nem tudtok néhány letölthető GDF-es diplomamunkát. NEM MÁSOLNI AKAROM, van témám, egyedi, csak jó volna látni, hogy hogy szokás szerkeszteni, milyen előszót meg hasonló rizsákat szokás beletenni, meg elég sok ilyen apróbb technikai kérdésem lenne, ...

És az a gond, hogy nekem nagyon messze van BP felutazni, megnézni, itt pedig a helyi konzultációs központ valamikor okt. elején nyit, ami már késő.

network@vipmail.hu

Google? DC++? :)

pl: http://www.freeweb.hu/varnai/diploma.htm
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.08.22. 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm!

Még ha esetleg valakinek van dm, főként programozással kapcsolatos, az jó volna.

Forráskód részleteket kb. úgy célszerű betenni, mint ahogy az programozással foglalkozó könyvekben szokás, vagy van valami extra követelmény?
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.08.23. 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

májkhül írta:
Köszönöm!

Még ha esetleg valakinek van dm, főként programozással kapcsolatos, az jó volna.

Forráskód részleteket kb. úgy célszerű betenni, mint ahogy az programozással foglalkozó könyvekben szokás, vagy van valami extra követelmény?

Pár hónapja voltam a bécsi úti könyvtárban DM-eket csekkolni. A forrás általában a doksi legvégén, az utolsó fejezetben volt. Az egyes osztályok leirásánál nem szerepelt semmilyen forrás, csak fel voltak sorolva a metódusok, tagváltozók, és h mi mit csinál, miért kell stb...
Viszont baromi sok UML, meg egyéb ilyen szar kell Sad Már előre félek tőle.
Amúgy milyen progit irsz? És milyen nyelven?
visszatérő vendég
visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008.08.27. 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Delphi, adatbázis.
Vissza az elejére
almostsaint
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.09.10. 22:56    Hozzászólás témája: terv Hozzászólás az előzmény idézésével

MI, Sz.gép Alkalmazás

Az lenne a kérdésem, hogy a diplomamunkát lehet-e írni saját magam (ill. a külsős konzulensem) által választott témából is, vagy csak azokból a témákból, amiket a suli írt ki?

A témám az alábbi lenne:
CAD vezérlésű intelligens ipari ütemező rendszer integrálása rugalmas
gyártócellákhoz.

Mi a véleményetek róla?

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Taru
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.09.10. 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekesnek tűnik a cím, szerintem elfogadják. Tudtommal a lista csak minta /lehet belőle választani is csak óvatosan mert van amit már megírtak előbbre/. Én is magam választottam témát /konzulens nélkül és nem a listából/. Nem balhéztak elfogadták szóval ha a sajátodat akkarod írni akkor bátorság add be és lehet elfogadják Wink .

2004-2008
Műszaki informatika - Multimedia szakirány
Vissza az elejére
Black
haladó fórumozó
haladó fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.09.10. 23:23    Hozzászólás témája: Re: terv Hozzászólás az előzmény idézésével

almostsaint írta:
MI, Sz.gép Alkalmazás

Az lenne a kérdésem, hogy a diplomamunkát lehet-e írni saját magam (ill. a külsős konzulensem) által választott témából is, vagy csak azokból a témákból, amiket a suli írt ki?

A témám az alábbi lenne:
CAD vezérlésű intelligens ipari ütemező rendszer integrálása rugalmas
gyártócellákhoz.

Mi a véleményetek róla?

Köszi

Az a lista csak egy útmutató. Nem kötelező abból választani. A külsős konzulensnek nem tudom, h mennyire van értelme, mert ugye a belső kötelező, + ha külsőst is szeretnél, akkor mindenféle végzettséget igazoló papirost is be kell adni (vmi ilyesmit olvastam a múltkor egy doksiban).
A téma jónak tűnik :) Ez csak esszé lenne, vagy vmi programot is irnál?
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> SZIGORLAT, ÁLLAMVIZSGA Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.