Tartalomjegyzék GDF-HID
A Gábor Dénes Főiskola hallgatóinak nemhivatalos fóruma

segédletekSegédletek     Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Sp2 Xp
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Számítástechnika
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Garci
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.02.26. 00:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.02.26. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick:) írta:
Amugy még van valami fontos "különbség"... az sp1 és sp2 között nem elég a "hiba":) mert már más gépén is láttam ezt az "ikont", amely hálozati hibára vél felismerni az sp2:) hanem teljesitményben is... még a gépen 4-8% proci használat van Sp1 ben... addig Sp2 ben felmegy 51%-ra is elég félelmetes diferencia
:)

úgyláccik elég erőforrásigényes az MS beépített tűzfala :)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Derrick:)
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.02.26. 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos Nos igen:) de a félelmetes az, hogy ez egy ilyen konfigon, hogy: P4 - 3Ghz- 1 Gb DDR mem 400 Mhz, 160 GB Ata... szoval nem tudom akkor majd mi kell az Sp3-hoz, főleg az Sp4-hez:)

Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.02.26. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

viccet félretéve: nincs fenn vmi nagyon eldugott spyware v vmi hasonló, lehet az eszi a prociidődet

ha nincs akkor használj inkább 3rdparty tűzfalat + vírusirtót, azok nem esznek ennyit, ha jól tudom ki lehet kapcsolni az MS beépített tűzfalát

vagy rakj fel Linuxot :)
Vissza az elejére
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.02.27. 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos Nos próbálok rövid lenni, mint Batch file-on a vizsgaidő:)
Xp service pack 1 full... + még a winupdate - nél a másik megoldás mely szerint, lehet ugyis frissiteni az Op. rendszert, hogy nem kell letölteni a Sp2, hanem mellette le lehet az Sp1 hez tartoto nagyon fontos frissitéseket is:) mind az Sp1ben mind Sp2ben egy rakás ............ a tűzfal:) nekem alapbol kivan és kilesz kapcsolva mivel Dc+zek és egy idő után nem kamálja ergo bebugol, és akkor már nem aktiv hanem passziv leszek a kliensben és ez nem "jó":)
Védelmem: AVG 7 pro virusirto, heti upgradel, Spybot Search and Destroy, 1.3, Striger,Ad-Aware 6 pro+updateel havi rendszerességgel, és végül Zona Alarm Tűzfal ami legjobb szerintem:) ez mellett a Rendszer mellett az Sp1...pár % on használta csak a procit.... és erre a konfigra rátelepitve körülbelül olyan 90 perc után... már 50% os proci kihasználás volt:) leszedve az Sp2 hihetlen de megint pár % os volt csak a proci idő, viccett félre téve maga a Sp2 a legnagyobb spyware:))) Nos Nos, összegezvén elég jól karbantartom a gépet, legalábbis probálom, kb 11 éve már miota Pc-m van:)

Üdv

ui:a pingvinen már gondolkoztam, csak kevés progi van alá ami nekem is kell, ergo van sok program ami még nincs a Pingvin alá irva...

Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.03.01. 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ui:a pingvinen már gondolkoztam, csak kevés progi van alá ami nekem is kell, ergo van sok program ami még nincs a Pingvin alá irva...

és utána is néztél h valóban nincs, esetleg nem pont az hanem azzal egyenértékű ami nekd kell?

amúgy van wine :P

télleg mi az ami annyira a windózhoz köt ?
Vissza az elejére
puncsos
Bronz kettő
Bronz kettő

HozzászólásElküldve: 2005.03.01. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

miért windows?

stabil, support (pl. auto frissítés), megszokás, biztonságos (xp+norton 2004)
elterjedt, kompatibilis mindennel, jól kezelehtő, lustaság

ennyi elég?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Bronz hat
Bronz hat

HozzászólásElküldve: 2005.03.01. 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

krampusz írta:

és utána is néztél h valóban nincs, esetleg nem pont az hanem azzal egyenértékű ami nekd kell?

amúgy van wine :P

télleg mi az ami annyira a windózhoz köt ?

Kedves krampusz:)
Valahogy ugy érzem hogy nagyon hülyének tartassz, a mostanában lévő hozzászolásaidbol ez jön le... irányomba:) Bár milyen hihetlen utána néztem... szeretek alapos lenni szintén, ennyi
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005.03.02. 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Derrick nem nézlek hülyének csak érdeklődtem (+olyan piszkálódós típus vagyok)

amúgy azért kérdeztem meg h utána néztél-e, mert elég sokan vannak azok akik mindenféle kutakodás nélkül azt mondják h márpedig az linux és arra biztosan nincs ez + az

de látom te nem ilyen vagy :P

bocs ha úgy érezted h hülyének nézlek, nem úgy volt
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005.03.02. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

puncsos írta:
miért windows?

stabil, support (pl. auto frissítés), megszokás, biztonságos (xp+norton 2004)
elterjedt, kompatibilis mindennel, jól kezelehtő, lustaság

ennyi elég?

ezek nagy része linuxra is elmondható
a megszokás és a lustaság: nem oprendszertől függ, júzerfüggő
jól kezelhetőség: hát ez nem teljesen tiszta
stabilitás: ez sem pont oprendszerfüggő, inkább hardvertől és júzertől függő
auto frissítés: linux alatt is van (habár nem mind1ik disztronál)
biztonság: leginkább a júzeren múlik
linux természetesen nem annyira elterjedt mint a windows, habár egyre jobban terjed
a kompatibilitást nem pontosan tudom mire érted, ha arra h szinte mindent win alá fejlesztenek akkor az az elterjedségének köszönhető (szerintem)

természetesen ha valaki pl visual studio-ban fejleszt biztos nem a linux+wine kombinációt fogja választani
Vissza az elejére
krampusz
fórum függő
fórum függő

HozzászólásElküldve: 2005.03.02. 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hoppá, utsó kettő én voltam Rolling Eyes

és a legfontosabbat elfelejtettem h ingyér van a linux (persze ha nem a boltban veszed meg dobozosan)

ja amúgy tesóm miatt itthon nekem is windows van Rolling Eyes , mert ahhoz nincs kedvem h állandóan újraindítgassuk a gépet mert épp vmelyik tesó ült ott aki azt az oprendszert használja amelyik nem annyira jön be a másiknak
Vissza az elejére
Tommy Vercetti
elszánt fórumozó
elszánt fórumozó

HozzászólásElküldve: 2008.05.22. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na akkor, aki még nem tudja, megérkezett az SP3 is.

Informatikus mérnök.

2007-2008-2 költségtérítéses Végzett számítógép-alkalmazási szakirány 8 1
Oklevelet szerzett
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MaZsola
a fórum királya
a fórum királya

HozzászólásElküldve: 2008.06.06. 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tommy Vercetti írta:
Na akkor, aki még nem tudja, megérkezett az SP3 is.

felraktam amint kijott, semmi baja a gepemnek, igaz sebessegbeli javulast sem tapasztaltam, dehat azt nem is mondta senki hogy szuper gyors lesz tole

"If Java had true garbage collection, most programs
would delete themselves upon execution."
- Robert Sewell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Lezárt fórum: ide nem küldhetsz témát, választ, nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Számítástechnika Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.